REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kerry i Steinmeier: Ukraina i separatyści muszą respektować porozumienia z Mińska

Kerry i Steinmeier: Ukraina i separatyści muszą respektować porozumienia z Mińska

-

Niemcy i USA napominają strony konfliktu na Ukrainie, by respektowały porozumienia pokojowe z Mińska – powiedział w środę sekretarz stanu John Kerry po spotkaniu w Waszyngtonie z szefem niemieckiej dyplomacji Frankiem-Walterem Steinmeierem.

“Uważamy, że ciężka broń musi zostać wycofana – i to przez obie strony” – stwierdził Kerry. Przypomniał, że Rosja musi przerwać wspieranie separatystów na wschodzie Ukrainy.

REKLAMA

Steinmeier ostrzegł, że nie można zadowolić się dotychczasowymi postępami w przestrzeganiu rozejmu. “Obaj – ja i John Kerry – jesteśmy dalecy od tego, by cieszyć się z tego, co jest. Musimy nadal wywierać presję na strony konfliktu” – powiedział szef niemieckiej dyplomacji.

Podkreślił także znaczenie ekonomicznej stabilizacji Ukrainy. “Pierwsze kroki mamy już za sobą, ale jeszcze wiele pracy przed nami” – stwierdził Steinmeier.

Obaj ministrowie rozmawiali także o negocjacjach w sprawie irańskiego programu atomowego. “Są jeszcze rozbieżności, ale mam nadzieję, że w najbliższych dniach uda się je usunąć” – powiedział Kerry i wezwał Teheran do ustępstw. (PAP)

Na zdjęciu: John Kerry (z prawej) i Frank-Walter Steinmeier fot.Shawn Thew/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks