REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kerry i Ławrow rozmawiali m.in. o Syrii i walce z IS

Kerry i Ławrow rozmawiali m.in. o Syrii i walce z IS

-

Siergiej Ławrow (z lewej) i John Kerry fot.Andrew Gombert/EPA
Siergiej Ławrow (z lewej) i John Kerry fot.Andrew Gombert/EPA

Szefowie dyplomacji USA i Rosji, John Kerry i Siergiej Ławrow, rozmawiali w poniedziałek przez telefon m.in. o Syrii i walce z Państwem Islamskim (IS). Według rzecznika amerykańskiego Departamentu Stanu wyrażono wolę spotkania się w najbliższych dniach.

REKLAMA

Jak poinformował rzecznik John Kirby w krótkim komunikacie prasowym, Kerry i Ławrow rozmawiali o planie pokojowym dla ogarniętej wojną domową Syrii, walce z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie oraz innych problemach dotyczących Bliskiego Wschodu. Bez wdawania się w szczegóły rzecznik dodał, że politycy dyskutowali też o Ukrainie, niedawnym teście nuklearnym przeprowadzonym przez Koreę Północną oraz dwustronnych stosunkach USA-Rosja.

“Zgodzili się, że pozostaną w bliskim kontakcie i będą szukać okazji do spotkania w najbliższych dniach” – poinformował Kirby. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks