REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKerry: Asad jest przeszkodą w wybraniu przez Syryjczyków przywództwa

Kerry: Asad jest przeszkodą w wybraniu przez Syryjczyków przywództwa

-

Sekretarz stanu John Kerry fot.Jim Lo Scalzo/EPA
Sekretarz stanu John Kerry fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Sekretarz stanu USA John Kerry oświadczył w czwartek w Berlinie, że Stany Zjednoczone, Iran, Rosja i Europa są zgodne co do tego, że to Syryjczycy powinni wybrać swe przyszłe przywództwo, ale że na przeszkodzie stoi prezydent Baszar el-Asad.

REKLAMA

W piątek Kerry ma się spotkać z szefami dyplomacji Turcji, Arabii Saudyjskiej oraz Rosji, która jest głównym sojusznikiem Asada.

Szef dyplomacji Niemiec Frank-Walter Steinmeier, który wystąpił razem z Kerrym na konferencji prasowej, powiedział, że rosyjskie naloty w Syrii “spowodowały więcej cierpienia” i doprowadziły do wzrostu liczby uchodźców. Wyraził opinię, że zaangażowanie militarne Rosji w Syrii sprawiło, iż rozwiązanie konfliktu syryjskiego stało się bardziej skomplikowane.

Moskwa włączyła się do konfliktu syryjskiego 30 września. Deklaruje, że jej lotnictwo zwalcza m.in. Państwo Islamskie, ale – jak podają źródła zachodnie – dokonuje nalotów także na pozycje wspieranych przez USA rebeliantów walczących z reżimem w Damaszku.

Reuters napisał w środę, powołując się na swą analizę danych rosyjskiego resortu obrony, że prawie 80 proc. deklarowanych przez Rosję celów nalotów w Syrii nie należy do Państwa Islamskiego. Dane o celach rosyjskich nalotów potwierdzają opinię USA i ich sojuszników w NATO, zgodnie z którą celem rosyjskiej interwencji w Rosji jest wsparcie Asada – zaakcentował Reuters.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2119037046 views

REKLAMA

2119037143 views

REKLAMA

REKLAMA

2120833498 views

REKLAMA

2119037215 views

REKLAMA

2119037275 views

REKLAMA

2119037326 views