REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Katastrofa samolotu koło Savannah: prawdopodobnie zginęło 9 osób

Katastrofa samolotu koło Savannah: prawdopodobnie zginęło 9 osób

-

Na pokładzie samolotu transportowego Gwardii Narodowej Portoryko, który rozbił się w środę w pobliżu Savannah w stanie Georgia, było dziewięć osób. Władze potwierdziły śmierć pięciu, ale dodały, że najpewniej nikt nie ocalał z tej katastrofy.

Samolotem C-130 “Hercules” leciało pięciu członków załogi i czterech żołnierzy portorykańskiej Gwardii Narodowej. Maszyna runęła na ruchliwą autostradę stanową 21, w pobliżu linii kolejowej, tuż po starcie z lotniska w Savannah. “To absolutny cud, że nie spadła na samochody” – powiedziała przedstawicielka lokalnych władz.

REKLAMA

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Samolot, który m.in. w ubiegłym roku brał udział na Karaibach w operacjach niesienia pomocy po huraganach Irma i Maria, był już bardzo wysłużony, miał ponad 60 lat. Rozbił się podczas swojego ostatniego lotu do Arizony, gdzie miał zostać zezłomowany.

Prezydent Donald Trump przekazał kondolencje rodzinom i bliskim ofiar.

To kolejnych wypadek w siłach powietrznych USA w ostatnim czasie. Na początku kwietnia, w ciągu zaledwie dwóch dni, doszło do trzech katastrof amerykańskich samolotów wojskowych, w których zginęły cztery osoby.

Specjalistyczna gazeta “Military Times” podała, że od 2013 roku liczba wypadków z udziałem samolotów wojskowych USA wzrosła o 40 proc. Według gazety ma to związek z malejącymi na skutek cięć budżetowych nakładami na szkolenie pilotów. (PAP)

fot.STEPHEN B. MORTON/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks