REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Karty debetowe w ramach pakietu stymulacyjnego idą pocztą. Dokładnie sprawdzaj listy

Karty debetowe w ramach pakietu stymulacyjnego idą pocztą. Dokładnie sprawdzaj listy

-

Prawie cztery miliony osób otrzyma pieniądze od rządu USA, w ramach pomocy finansowej podczas epidemii koronawirusa, w formie przedpłaconej karty debetowej. Osoby oczekujące na pieniądze od rządu powinny dokładnie sprawdzać swoje listy, aby tego z kartą przez przypadek wyrzucić biorąc go za oszustwo. Na kopercie nie ma informacji, że przesyłka pochodzi od władz federalnych.

Departament Skarbu USA poinformował, że przedpłacone karty debetowe (prepaid debit card) są dostarczane w zwykłej kopercie z logo Money Network Cardholder Services.

REKLAMA

Pojawiły się doniesienia, że niektórzy odbiorcy sądzili, że otrzymany list był oszustwem i wyrzucili go razem z kartą do śmieci.

Karty debetowe wysyłane przez rząd opatrzone są z przodu logo Visa, a na odwrocie – MetaBank. Do karty dołączony zostanie list informujący, że została wydana w ramach pakietu pomocowego od rządu z instrukcjami, jak ją aktywować i używać. Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej eipcard.com.

Według Departamentu Skarbu ponad 80 milionów obywateli otrzyma pieniądze w ramach bezprecedensowego w historii Stanów Zjednoczonych pakietu pomocowego o wartości ponad 2 bilionów dolarów, który Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził w marcu. Bezpośrednie przelewy na konta podatników i papierowe czeki rząd zaczął  wysyłać w kwietniu.

W rządowym pakiecie stymulacyjnym dla amerykańskiej gospodarki na czas walki z pandemią koronawirusa przewidziano jednorazowe bezpośrednie transfery pieniężne w wysokości 1200 dol. dla osób zarabiających mniej niż 75 tys. dol. rocznie. Dodatkowe 500 dol. przysługuje na kwalifikujące się dziecko.

Papierowe czeki i przedpłacone karty debetowe trafiają do podatników, którzy nie przekazali Urzędowi Podatkowemu (IRS) informacji o swoich kontach bankowych.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks