REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kandydatka na wiceprezydenta zawiesza kampanię z powodu Covid-19 w jej sztabie

Kandydatka na wiceprezydenta zawiesza kampanię z powodu Covid-19 w jej sztabie

-

Demokratyczna kandydatka na wiceprezydenta  Kamala Harris wstrzymuje do niedzieli bezpośrednie prowadzenie kampanii wyborczej, ponieważ u dwóch osób z jej sztabu wykryto infekcję koronawirusem – poinformowało w czwartek biuro wyborcze Joe Bidena.

Demokratyczny kandydat na prezydenta nie był narażony na zakażenie – przekazało jego biuro.

Testy potwierdziły infekcję u dyrektorki ds. komunikacji Harris, Liz Allen, oraz u członka załogi samolotu, którym podróżowała kandydatka. Zakażenia wykryto po podróży wyborczej do Arizony, którą Harris i Biden odbyli 8 października.

Politycy spędzili wówczas ze sobą kilka godzin podczas różnych wydarzeń, ale cały czas nosili maseczki – relacjonuje agencja AP. Biden i Harris wielokrotnie przechodzili badania na obecność koronawirusa. Harris ostatni test wykonała w środę i jego wynik był negatywny. Biden badał się we wtorek, również z negatywnym wynikiem.

Przedstawiciel sztabu demokratów podkreślił, że od momentu potwierdzenia infekcji testem i na 48 godzin przedtem żadna z dwóch zainfekowanych osób nie miała kontaktu z Bidenem ani z Harris. Ze względów ostrożności kandydatka zawiesiła jednak na kilka dni wszystkie wydarzenia, podczas których mogłaby spotkać się z innymi ludźmi.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Chyba się rozpłaczę z rozpaczy. Jak Ameryka zniesie kilkudniowy brak K.Harris na szlaku kampanii wyborczej? Wielu ludzi wpadnie w depresję i może nawet dojść do samobójstw. Media powinny zaapelować o szybkie wznowienie kampanii. Tylko ona może uratować Amerykę i przywrócić wartości, które stały u podstaw państwowości Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks