REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKanclerz Niemiec Angela Merkel Człowiekiem Roku tygodnika "Time" (WIDEO)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel Człowiekiem Roku tygodnika “Time” (WIDEO)

-

timemagazine_poy_cover_750
fot.Time Magazine

Kanclerz Niemiec Angela Merkel została Człowiekiem Roku amerykańskiego tygodnika “Time” – poinformowała w środę redakcja. Amerykanie docenili postawę szefowej rządu z Berlina wobec problemów współczesnego świata i za polityczną odwagę.

REKLAMA

Redakcja tygodnika wybrała tegorocznego Człowieka Roku spośród siedmiu finalistów, wśród których był m.in. ubiegający się o nominację prezydencką Partii Republikańskiej Donald Trump, czy też szef Ubera Travis Kalanick. Redakcja doceniła działania Merkel na rzecz rozwiązania kryzysu związanego z migrantami.

“Za wymaganie od swego kraju zdecydowanie więcej niż inni politycy odważyliby się, za twardą postawę wobec tyranii i oportunizmu, a także za wytrwałe przywództwo w świecie, w którym coraz mniej pomocy, Angela Merkel została Człowiekiem Roku +Time’a+” – ogłosiła redakcja w komunikacie.

W ubiegłym roku tytuł Ludzi Roku tygodnik “Time” przyznał lekarzom, pielęgniarkom i innym osobom walczącym z wirusem ebola w Afryce Zachodniej. Natomiast w poprzednich edycjach tytuł przyznawano papieżowi Franciszkowi i prezydentowi USA Barackowi Obamie. Pismo co roku wyróżnia osobę, grupę osób lub ideę, które miały w danym roku największy wpływ na wydarzenia na świecie w pozytywnym lub negatywnym sensie. (PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

  1. Tak, to rzeczywiscie wymaga odwagi,politycznej odwagi, aby krajowi traktowanemu barbarzynsko w okresie WWII ,calkowite zrujnowanie Polski i ludobojcze naruszenie jego zywej tkanki narodowej,Niemcy nadal nie wyplacali stosownych kwot reparacji wojennych, a sama Kanclerz , indagowana przeciez w tym temacie wielokrotnie z roznych stron swiata, nadal nie raczy zajac jakiegokolwiek stanowiska w tej sprawie.Wiec tylko nieznajomosci faktow historycznych , ciagle dla wielu zywych i istotnych, mozna przypisac te bledna w mojej ocenie decyzje. CZLOWIEK ROKU powinien byc wzorem cnot przynaleznych kazdemu czlowiekowi, a i politykowi takze . Moze jeszcze przed koncem biezacego roku Kanclerz Angela MERKEL zazada od swego kraju odpowiedzialnej polityki wobec Polski, na co nie moga sie zdobyc inni politycy, i okaze sie autentycznym politykiem i CZLOWIEKIEM ROKU bez zadnej skazy,czego Jej serdecznie zycze.

REKLAMA

2129176641 views

REKLAMA

REKLAMA

2129176655 views

REKLAMA

REKLAMA

2130972975 views

REKLAMA

2129176665 views

REKLAMA

2129176668 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

Potwór o 21 twarzach

REKLAMA

2129176672 views