REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kanclerz Niemiec Angela Merkel Człowiekiem Roku tygodnika "Time" (WIDEO)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel Człowiekiem Roku tygodnika “Time” (WIDEO)

-

timemagazine_poy_cover_750
fot.Time Magazine

Kanclerz Niemiec Angela Merkel została Człowiekiem Roku amerykańskiego tygodnika “Time” – poinformowała w środę redakcja. Amerykanie docenili postawę szefowej rządu z Berlina wobec problemów współczesnego świata i za polityczną odwagę.

REKLAMA

Redakcja tygodnika wybrała tegorocznego Człowieka Roku spośród siedmiu finalistów, wśród których był m.in. ubiegający się o nominację prezydencką Partii Republikańskiej Donald Trump, czy też szef Ubera Travis Kalanick. Redakcja doceniła działania Merkel na rzecz rozwiązania kryzysu związanego z migrantami.

“Za wymaganie od swego kraju zdecydowanie więcej niż inni politycy odważyliby się, za twardą postawę wobec tyranii i oportunizmu, a także za wytrwałe przywództwo w świecie, w którym coraz mniej pomocy, Angela Merkel została Człowiekiem Roku +Time’a+” – ogłosiła redakcja w komunikacie.

W ubiegłym roku tytuł Ludzi Roku tygodnik “Time” przyznał lekarzom, pielęgniarkom i innym osobom walczącym z wirusem ebola w Afryce Zachodniej. Natomiast w poprzednich edycjach tytuł przyznawano papieżowi Franciszkowi i prezydentowi USA Barackowi Obamie. Pismo co roku wyróżnia osobę, grupę osób lub ideę, które miały w danym roku największy wpływ na wydarzenia na świecie w pozytywnym lub negatywnym sensie. (PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

  1. Tak, to rzeczywiscie wymaga odwagi,politycznej odwagi, aby krajowi traktowanemu barbarzynsko w okresie WWII ,calkowite zrujnowanie Polski i ludobojcze naruszenie jego zywej tkanki narodowej,Niemcy nadal nie wyplacali stosownych kwot reparacji wojennych, a sama Kanclerz , indagowana przeciez w tym temacie wielokrotnie z roznych stron swiata, nadal nie raczy zajac jakiegokolwiek stanowiska w tej sprawie.Wiec tylko nieznajomosci faktow historycznych , ciagle dla wielu zywych i istotnych, mozna przypisac te bledna w mojej ocenie decyzje. CZLOWIEK ROKU powinien byc wzorem cnot przynaleznych kazdemu czlowiekowi, a i politykowi takze . Moze jeszcze przed koncem biezacego roku Kanclerz Angela MERKEL zazada od swego kraju odpowiedzialnej polityki wobec Polski, na co nie moga sie zdobyc inni politycy, i okaze sie autentycznym politykiem i CZLOWIEKIEM ROKU bez zadnej skazy,czego Jej serdecznie zycze.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks