REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBiuro wyborcze Rona Paula oskarżone o łapówkarstwo

Biuro wyborcze Rona Paula oskarżone o łapówkarstwo

-

Ulubieniec wojskowej młodzieży, były kandydat na prezydenta Ron Paul wpadł w tarapaty, gdy konserwatywny blog ujawnił dowody świadczące o tym, że jego biuro wyborcze łapówką przekonało stanowego senatora Kenta Sorensena do porzucenia prezydenckiej kampanii Michele Bachmann i poparcie jego kandydatury.

Ron Paul fot. United States Congress
Ron Paul fot. United States Congress

Sorensen był przewodniczącym kampanii Bachmann w Iowa, gdy raptem, w grudniu 2011 roku niespodziewanie przeszedł do obozu Paula. Kilka godzin później kandydatka z Minnesoty oskarżyła Sorensena o przekupstwo.

REKLAMA

Emaile wymienione między doradcami kampanii Paula zostały opublikowane przez portal Open Secrets, a następnie omówione przez dziennik Des Moines Register. W memo od Aarona Dorra, promotora prawa  do posiadania broni, do menedżera kampanii Paula, Johna Tate, znalazło się stwierdzenie, że Sorensen i jego pracownik, Chris Dorr, spodziewają się wyższych miesięcznych poborów. Ponadto Sorensen potrzebuje 100 tys. dol. złożonych na konto komitetu akcji politycznej kontrolowanej przez niego i Dorra.

Sorensen udaje, że nie wie, o co chodzi. „Nikogo nie prosiłem o żadne wstawiennictwo w sprawie moich poborów” − oświadczył  w rozmowie z Des Moines Register.

Wcześniej Sorensen był oskarżony o naruszenie kodu etycznego, który zabrania stanowym senatorom w Iowa przyjmowania pracy (pośrednio i bezpośrednio) w komitetach akcji politycznej. Zarzucono mu także nadużycia w związku z listą kontaktową z Christian Home Educators (organizacja chrześcijan uczących dzieci w domu), potrzebną do zbierania funduszy przed republikańskimi prawyborami w  2012 roku.    

(eg) 

 

 

 

  

Postrzegany jako obrońca swobód obywatelskich i człowiek z gruntu uczciwy

3 KOMENTARZE

    • Sfrustrowany Adamie,
      Nie masz pojecia co sie dzieje w Stanach. Dla ciebie najlepszym rozwiazaniem bedzie rola blazna u stop tronu ksieznej Hilary. Czasami zaszczeka na ciebie, czasami pokiwa glowa i napewno zapewni ci to wiele radosci. Natychmiast poczujesz sie lepiej i przestaniesz wypisywac banialuki na forum DZ.

    • Drogi romanie banialuki Twego autorstwa zyskalyby blasku gdybys redagowal je w poprawnej polszczyznie.Na pewno pisze sie rozlacznie a nie razem tak jak to ty wypisujesz.”napewno.”

REKLAMA

2096920914 views

REKLAMA

REKLAMA

2096921147 views

REKLAMA

REKLAMA

2098717542 views

REKLAMA

2096921295 views

REKLAMA

2096921396 views

REKLAMA

2096921507 views