REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kamala Harris zrezygnowała z ubiegania się o prezydenturę

Kamala Harris zrezygnowała z ubiegania się o prezydenturę

-

Senator Kamala Harris zrezygnowała we wtorek z ubiegania się o nominację Partii Demokratycznej w amerykańskich wyborach prezydenckich. Jako powód wskazała brak wystarczających środków finansowych.

“Nie jestem miliarderką. Nie mogę sfinansować własnej kampanii. A wraz z rozwojem kampanii coraz trudniej jest zbierać pieniądze, które są nam potrzebne do rywalizacji” – przekazała w swoim oświadczeniu Harris.

REKLAMA

“Chcę wyrazić się jasno: ponieważ nie ubiegam się już o prezydenturę, zrobię wszystko co w mojej mocy, by pokonać Donalda Trumpa i walczyć o przyszłość naszego kraju” – dodała.

55-letnia Harris prezentowała się jako kandydatka, która potrafi zmobilizować młody elektorat partii, głównie progresywny, przy jednoczesnym odwoływaniu się do bardziej umiarkowanych wyborców – ocenia Reuters.

Reprezentująca w Senacie Kalifornię Harris ogłosiła swój start w wyborach w styczniu i początkowo była uznawana za jedną z faworytek do uzyskania nominacji Partii Demokratycznej. Po czerwcowej debacie poparcie dla niej przekroczyło 10 procent.

Latem poparcie dla Harris, która ma pochodzenie tamilsko-jamajskie, zaczęło spadać. W wielu badaniach opinii publicznej z listopada notowała poparcie poniżej 5 proc.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

Na zdjęciu: Kamala Harris
fot. ETIENNE LAURENT/EPA-EFE/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks