REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaJuż czterech policjantów broniących Kapitolu popełniło samobójstwo

Już czterech policjantów broniących Kapitolu popełniło samobójstwo

-

Waszyngtońska policja poinformowała w poniedziałek o samobójczej śmierci dwóch kolejnych funkcjonariuszy, którzy brali udział w obronie Kapitolu podczas zamieszek 6 stycznia. Życie odebrało sobie już czterech policjantów.

Jak podała waszyngtońska policja metropolitalna (MPD), jeden z tragicznie zmarłych funkcjonariuszy, to członek zespołu operacji specjalnych Gunther Hashida, który został znaleziony martwy w swoim domu 29 lipca. Drugi z policjantów, to Kyle DeFreytag, którego zgon stwierdzono 10 lipca. Hashida służył w waszyngtońskiej policji od 18 lat, zaś DeFreytag – od pięciu.

REKLAMA

“Oficer Hashida był bohaterem, który ryzykował życiem, by uratować nasz Kapitol, społeczność Kongresu i naszą demokrację” – powiedziała przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. “Wszyscy Amerykanie mają wobec niego dług wdzięczności za jego odwagę i patriotyzm” – dodała.

Rzecznicy MPD nie przekazali więcej szczegółów na temat śmierci mężczyzn ani ich przyczyn.

Wcześniej, w styczniu, samóbójstwa popełniło dwóch innych policjantów zaangażowanych w obronę amerykańskiego parlamentu – Jeffrey Smith z waszyngtońskiej policji i Howard Liebengood z policji Kapitolu (USCP). Rodziny obu policjantów mówiły wówczas prasie, że wydarzenia z 6 stycznia zmieniły ich i wskazywały na objawy zespołu stresu pourazowego (PTSD).

O problemach wśród policjantów biorących udział w wydarzeniach ze stycznia mówili w lipcu w Kongresie funkcjonariusze zeznający przed specjalną komisją śledczą. Funkcjonariusz policji Kapitolu Harry Dunn apelował wówczas do parlamentarzystów o więcej środków na pomoc psychologiczną. Wzywał też kolegów, by skorzystali z pomocy, która jest dla nich dostępna.

Inny, Michael Fanone, przyznał że sam zmaga się z PTSD i dodał, że wielu z jego kolegów miało problem z powrotem do pracy.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2119164895 views

REKLAMA

2119164989 views

REKLAMA

REKLAMA

2120961343 views

REKLAMA

2119165058 views

REKLAMA

2119165114 views

REKLAMA

2119165159 views