REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Już 100 tys. podpisów pod petycją ws. ułaskawienia Snowdena

Już 100 tys. podpisów pod petycją ws. ułaskawienia Snowdena

-

Już 100 tys. podpisów pod petycją ws. ułaskawienia Snowdena

Pod petycją zwracającą się do Baracka Obamy o ułaskawienie Edwarda Snowdena, który ujawnił supertajny amerykański program inwigilacji elektronicznej, podpisało się już ponad 100 tys. osób – informuje w poniedziałek Associated Press.

REKLAMA

fot. Wikimedia
fot. Wikimedia

“Edward Snowden jest bohaterem narodowym i powinien zostać niezwłocznie w pełni ułaskawiony” – głosi tekst petycji, w której podkreśla się następnie, że ułaskawieniem powinny być objęte “wszelkie przestępstwa, które (Snowden) popełnił lub mógł popełnić, ujawniając tajne programy inwigilacji Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA)”. Petycja została umieszczona na portalu Białego Domu.

Polityka Białego Domu przewiduje udzielenie odpowiedzi na każdą petycję, pod którą w ciągu 30 dni podpisze się 100 tysięcy osób. Petycja w sprawie Snowdena osiągnęła ten pułap w ciągu trzech tygodni.

Informacje, które Snowden przekazał “Guardianowi” i “Washington Post”, dotyczą m.in. tajnego zbierania przez NSA danych z serwerów dziewięciu firm internetowych, m.in. Google, Facebook, Yahoo, YouTube, AOL.

W niedzielę Stany Zjednoczone ostrzegły państwa półkuli zachodniej, by nie wpuszczały Snowdena na swe terytoria. Nie padła nazwa żadnego kraju, choć wiadomo, że Snowden wystąpił o azyl w Ekwadorze.

(PAP)

2 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks