REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaJoseph Clancy tymczasowym szefem Secret Service

Joseph Clancy tymczasowym szefem Secret Service

-

Tymczasowym dyrektorem Secret Service na miejsce krytykowanej za kompromitujące potknięcia Julii Pierson, został weteran tej służby Joseph Clancy – poinformował w środę minister bezpieczeństwa kraju Jeh Johnson.

Rzecznik Białego Domu Josh Earnest powiedział, że prezydent Barack Obama uznał, iż w Secret Service potrzebne jest nowe kierownictwo. Poinformował zarazem, że Obama zatelefonował do dotychczasowej szefowej Secret Service Julii Pierson, by wyrazić jej wdzięczność za długie lata służby.

REKLAMA

Pierson, która pozostawała na obecnym stanowisku od marca 2013 r., była coraz częściej atakowana przez kongresmenów, którzy domagali się jej ustąpienia po incydencie z 19 września br. kiedy – jak się okazało – uzbrojony w nóż weteran wojny w Iraku pokonał parkan otaczający Biały Dom i wbiegł daleko na trawnik przed rezydencją prezydenta USA, zanim został zatrzymany.

Później Secret Service, służba odpowiedzialna za bezpieczeństwo prezydenta USA, zaliczyła kolejną wpadkę. Podczas wizyty Baracka Obamy w Atlancie do windy wsiadł z nim uzbrojony mężczyzna, w przeszłości trzykrotnie karany za napaść. Mężczyzna, który okazał się zatrudnionym przez prywatną firmę ochroniarzem, wsiadł do windy wraz z Obamą i agentami Secret Service. Wzbudził podejrzenia, gdy “zaczął się dziwnie zachowywać” i mimo napominań agentów cały czas nagrywał prezydenta kamerą w swoim telefonie komórkowym.

Podczas późniejszych przesłuchań w Kongresie Pierson wypadła nieprzekonywująco i nie zyskała zaufania kongresmenów.

We wtorek Pierson wzięła “pełną odpowiedzialność” za zaniedbania w dziedzinie bezpieczeństwa głowy państwa i złożyła rezygnację na ręce Johnsona, który ją przyjął.

O jej tymczasowym następcy Josephu Clancym niewiele wiadomo poza tym, że jest weteranem Secret Service i emerytowanym szefem wydziału ds. ochrony prezydenta.

Poza zdymisjonowaniem Pierson, Johnson zarządził niezależną analizę działalności Secret Service.(PAP)

fot.Michael Reynolds/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2128721812 views

REKLAMA

REKLAMA

2128721828 views

REKLAMA

REKLAMA

2130518148 views

REKLAMA

2128721838 views

REKLAMA

2128721842 views

REKLAMA

2128721846 views