REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaJohnson i Biden rozmawiali o zwiększeniu presji na Rosję i rezygnacji z...

Johnson i Biden rozmawiali o zwiększeniu presji na Rosję i rezygnacji z jej ropy i gazu

-

Wielka Brytania i USA będą wspólnie działać na rzecz zwiększenia presji gospodarczej na Rosję oraz zakończenia zależności Zachodu od rosyjskiej ropy i gazu – przekazało we wtorek biuro brytyjskiego premiera Borisa Johnsona po jego rozmowie z prezydentem USA Joe Bidenem.

Jak przekazano, Johnson poinformował Bidena o sobotniej wizycie w Kijowie i powiedział, że jest pełen podziwu dla siły i determinacji prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

REKLAMA

„Przywódcy omówili potrzebę przyspieszenia pomocy dla Ukrainy, w tym zwiększenia wsparcia wojskowego i gospodarczego, w czasie gdy siły ukraińskie przygotowują się do kolejnej rosyjskiej napaści na wschodzie kraju. Premier wyraził uznanie dla ogromnego wkładu wojskowego USA w pomoc Ukrainie i poinformował o nowym brytyjskim pakiecie wsparcia, obejmującym pociski przeciwokrętowe i pojazdy wojskowe, które zostaną dostarczone w najbliższych dniach i tygodniach” – napisano w komunikacie wydanym przez Downing Street.

Johnson podkreślił, że społeczność międzynarodowa musi podjąć długofalowe działania na rzecz Ukrainy, zaś obaj politycy omówili sposoby współpracy USA i Wielkiej Brytanii z sojusznikami w tym zakresie. „Przywódcy uzgodnili również, że będą kontynuować wspólne wysiłki na rzecz zwiększenia presji gospodarczej na (prezydenta Rosji Władimira) Putina i zdecydowanego zakończenia zależności Zachodu od rosyjskiej ropy i gazu” – dodano. (PAP)

REKLAMA

2097924803 views

REKLAMA

REKLAMA

2097925036 views

REKLAMA

2099721428 views

REKLAMA

2097925179 views

REKLAMA

2097925280 views

REKLAMA

2097925390 views