REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Joe Walsh zrezygnował z ubiegania się o prezydencką nominację republikanów

Joe Walsh zrezygnował z ubiegania się o prezydencką nominację republikanów

-

Były kongresman z Illinois, a obecnie gospodarz programów radiowych, konserwatywny republikanin Joe Walsh poinformował w piątek, że zrezygnował z ubiegania się o nominację swej partii w wyborach prezydenckich. Zapowiedział, że poprze w nich kandydata demokratów.

“Nie mogę go (tj. prezydenta Donalda Trumpa – PAP) powstrzymać w prawyborach, ale z całą pewnością zrobię wszystko, co w mojej mocy, by powstrzymać go (…) jednocząc (przeciw niemu) ludzi” – powiedział Walsh w wywiadzie dla CNN.

REKLAMA

2147483647 clicks

“Zawieszam swoją kampanię, ale moja walka z kultem Trumpa dopiero się zaczyna, zrobię wszystko, aby pokonać Trumpa i jego pomagierów (w wyborach prezydenckich w USA) w listopadzie” – napisał Walsh na Twitterze.

Były senator, który w 2016 roku poparł Trumpa w wyborach, dość szybko rozczarował się co do nowego prezydenta i nazywał go “szaleńcem”, “człowiekiem okrutnym” i “niekompetentnym”.

Krytykował też Republikanów, zarzucając im, że z partii zmienili się “sektę” uprawiającą “kult jednostki”, czyli Trumpa.

Walsh ogłosił swój start w nadchodzących wyborach w sierpniu ubiegłego roku, ponieważ – jak oznajmił – “Trump jest dosłownie największym zagrożeniem dla kraju”. Teraz ogłosił, że “dowolny Demokrata poradziłby sobie lepiej w Białym Domu”.

Walshowi zabrakło jednak zarówno funduszy na kampanię, jak i poparcia Partii Republikańskiej, która stara się bronić prezydenta przed rywalami z jego własnego ugrupowania. W ubiegłym roku Krajowy Komitet Partii Republikańskiej przyjął niewiążącą rezolucję, w której ogłosił, że partia “niepodzielnie popiera” Trumpa – przypomina AP.

Walsh zrezygnował po republikańskich prawyborach w stanie Iowa, gdzie dostał mniej niż jeden procent głosów.

Kandydatury w walce o uzyskanie mandat republikanów w wyborach zgłosiło też dwóch innych republikanów krytycznie nastawionych do Trumpa: 59-letni były kongresman z Karoliny Południowej Mark Sanford i 74-letni były gubernator Massachusetts William Weld. Sanford wycofał szybko swoją kandydaturę. (PAP)

REKLAMA

2131416730 views

REKLAMA

REKLAMA

2131416745 views

REKLAMA

REKLAMA

2133213065 views

REKLAMA

2131416755 views

REKLAMA

2131416758 views

REKLAMA

2131416762 views