0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaJoe Biden: Nasza demokracja jest atakowana w sposób niemający precedensu

Joe Biden: Nasza demokracja jest atakowana w sposób niemający precedensu

-

W tej chwili nasza demokracja jest atakowana w sposób niemający precedensu – oświadczył w środę prezydent elekt Joe Biden. “Nigdy niczego takiego nie widziano we współczesnych czasach” – ocenił.

“Cytadela Wolności – Kapitol – jest atakowany. Jest to atak na przedstawicieli narodu, na policję Kapitolu, która przysięgała ich chronić oraz na urzędników, którzy pracują w sercu naszej republiki” – mówił Biden. “Jest to atak na najświętsze przedsięwzięcie amerykańskie, na wykonywanie woli narodu” – podkreślił. “To musi się skończyć” – dodał.

REKLAMA

Jak zauważył, sceny chaosu na Kapitolu nie odzwierciedlają Ameryki i tego, kim Amerykanie są. “Pokazują niewielką grupę ekstremistów. (…) Musi się to skończyć. Teraz” – oświadczył. Wezwał przy tym prezydenta Donalda Trumpa, by w telewizji zażądał zakończenia tego oblężenia.

Wzywam prezydenta Donalda Trumpa, aby wystąpił w telewizji ogólnokrajowej, aby wypełnił swoją przysięgę, aby bronił konstytucji, i aby zażądał końca oblężenia Kapitolu – podkreślił w telewizyjnym oświadczeniu prezydent elekt Joe Biden.

“Wzywam prezydenta Donalda Trumpa, aby wystąpił teraz w telewizji ogólnokrajowej, aby wypełnił swoją przysięgę, aby bronił konstytucji, i aby zażądał końca tego oblężenia” – podkreślił Biden.

“Jestem zaszokowany, jestem smutny, że nasz kraj, nasz naród, który tak długo był latarnią światła i demokracji dla całego świata, stał się tak mroczny” – powiedział prezydent elekt.

Prezydencie Trump zajmij swoje miejsce – zaapelował do ustępującego prezydenta USA prezydent-elekt Joe Biden. Zapewnił, że nie obawia się o swoją inaugurację.

“Droga, którą mamy teraz postępować, jest jasna. To jest droga demokracji, szacunku, uczciwości, honoru i zobowiązania” – mówił Joe Biden w środowym telewizyjnym wystąpieniu, w związku z zamieszkami na Kapitolu.

“Mimo tego, co dzisiaj widzieliśmy, jestem pełen optymizmu” – zapewniał. “W tych strasznych wydarzeniach wszyscy Republikanie, wszyscy Demokraci, cały naród musi zdawać sobie sprawę, że musimy wystąpić wspólnie. To są Stany Zjednoczone Ameryki” – mówił.

“Prezydencie Trump, zajmij swoje miejsce” – zaapelował do urzędującego prezydenta, któremu 20 stycznia kończy się kadencja.

Gdy już odszedł od mównicy, obecni w studiu dziennikarze zaczęli go pytać o zaplanowaną na 20 stycznia inaugurację jego prezydentury. “Nie martwię się o swoją inaugurację” – powiedział Joe Biden, kończąc trzykrotnym wezwaniem “wystarczy”. 

W Waszyngtonie zwolennicy Trumpa wtargnęli do Sali obrad Izby Reprezentantów i Senatu. Według Fox News jedna osoba została postrzelona. Stronnicy Trumpa zamierzają przeszkodzić w oficjalnym zatwierdzeniu zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich. (PAP)

REKLAMA

2121786231 views

REKLAMA

REKLAMA

2121786251 views

REKLAMA

REKLAMA

2123582571 views

REKLAMA

2121786262 views

REKLAMA

2121786271 views

REKLAMA

2121786275 views