REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaJill Biden przybyła do Madrytu wraz ze swoimi dwiema wnuczkami

Jill Biden przybyła do Madrytu wraz ze swoimi dwiema wnuczkami

-

W związku ze szczytem NATO w Madrycie żona prezydenta USA, Jill Biden przybyła do podmadryckiej bazy wojskowej Torrejon de Ardoz samolotem Air Force One już w niedzielę. Niespodziewanie towarzyszą jej dwie wnuczki – Maisy i Finnegan – poinformował we wtorek dziennik „La Razon”.

Do czasu przylotu we wtorek prezydenta Joe Bidena przebywają w Ambasadzie USA w Madrycie.

REKLAMA

W towarzystwie hiszpańskiej królowej Letycji biorą udział w programie przygotowanym dla nich podczas dni obrad Sojuszu do 30 czerwca.

W poniedziałek odwiedziły siedzibę Hiszpańskiego Stowarzyszenia Przeciwko Rakowi (AECC). Jill Biden, jako pierwsza dama jest bardzo zaangażowana w sprawy społeczne i interesuje się postępami nauki w zwalczaniu raka – napisał „El Pais”. We wtorek odwiedzą ośrodek dla uchodźców z Ukrainy w Pozuelo de Alarcon pod Madrytem. Wieczorem tego samego dnia wezmą udział w kolacji galowej w Pałacu Królewskim, którą wyda król Hiszpanii Filip VI dla przywódców 30 krajów NATO.

Zgodnie z programem, w środę i czwartek razem z innym osobami towarzyszącymi szefom państw i rządów odwiedzą królewską rezydencję i ogrody La Granja de San Ildefonso (Segowia) oraz tamtejszą Królewską Fabrykę Szkła, gdzie będą uczestniczyły w pokazie wytwarzania szkła dmuchanego. Później udadzą się do muzeum Reina Sofia, aby zobaczyć słynny obraz „Guernica” Pablo Picassa. W czwartek złożą wizytę w Teatrze Królewskim w Madrycie, gdzie wezmą udział w degustacji oliwy z oliwek i pogadance na temat diety śródziemnomorskiej, a następnie będą uczestniczyły w próbie opery – ujawnił „20minutos.es”.

Niespodziewanie przybyłe do Madrytu wnuczki amerykańskiej pary prezydenckiej – 22-letnia Finnegan i 20-letnia Maisy są siostrami; to dwie z trzech córek syna Joe Bidena, Huntera i jego byłej żony Katheleen Buhle – przypomniał „La Razon”. – Podróż z dziadkami do Madrytu ma oddalić dziewczęta od medialnej burzy po opublikowaniu książki o burzliwym małżeństwie ich rodziców, zakończonym rozwodem w 2017 r. – dodał dziennik.

Z Saragossy Grażyna Opińska (PAP)

REKLAMA

2105249566 views

REKLAMA

2105249799 views

REKLAMA

2107046191 views

REKLAMA

2105249942 views

REKLAMA

2105250042 views

REKLAMA

2105250151 views