REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Izba Reprezentantów za ograniczeniem ruchu bezwizowego

Izba Reprezentantów za ograniczeniem ruchu bezwizowego

-

fot.Shawn Thew/EPA
fot.Shawn Thew/EPA

Izba Reprezentantów Kongresu USA uchwaliła we wtorek ustawę zaostrzającą kontrole obywateli 38 państw uczestniczących w programie ruchu bezwizowego z USA. Ustawę uchwalono przytłaczającą większośią głosów 407:19. Musi być jeszcze zatwierdzona przez Senat.

REKLAMA

Ustawa wprowadza obowiązek uzyskania wizy amerykańskiej dla osób, będących obywatelami tych państw, które zamierzają udać się do USA a od marca 2011 r. były w Syrii, Iraku, Iranie lub Sudanie.

Ustawę popiera administracja prezydenta Baracka Obamy.

W programie ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program) uczestniczy m. in. Francja i Belgia, skąd pochodziła większość terrorystów, którzy dokonali ataków w Paryżu 13 listopada. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks