REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaIran. Chamenei: porozumienie nuklearne nie otworzy nas na wpływy USA

Iran. Chamenei: porozumienie nuklearne nie otworzy nas na wpływy USA

-

fot.Presiedential Official Website/EPA
Ali Chamenei fot.Presiedential Official Website/EPA

Porozumienie ze światowymi mocarstwami na temat naszego programu nuklearnego nie doprowadzi do otwarcia kraju na ekonomiczne i polityczne wpływy Stanów Zjednoczonych – zapowiedział w poniedziałek duchowo-polityczny przywódca Iranu Ali Chamenei.

Chamenei zaznaczył w rozmowie z irańskim radiem i telewizją, że nadal istnieje możliwość, iż porozumienie zostanie zablokowane przez USA lub władze w Teheranie.

REKLAMA

„Myśleli (Amerykanie), że to porozumienie, które nadal może nie przejść w Iranie lub Stanach Zjednoczonych, otworzy nas na ich wpływy. (…) Zablokowaliśmy tę możliwość i będziemy ją blokować w przyszłości. Nie pozwolimy na amerykańskie wpływy polityczne, gospodarcze czy kulturowe” – zapowiedział Chamenei, który nadal określa USA mianem „wielkiego szatana”.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że większość analityków nie wierzy w możliwość zablokowania przez irańskiego przywódcę duchowo-politycznego porozumienia w sprawie programu nuklearnego. Szczególnie, że to właśnie Chamenei dał prezydentowi Hasanowi Rowhaniemu „polityczną osłonę” do prowadzenia negocjacji – przypomina Reuters.

Iran i światowe mocarstwa osiągnęły w lipcu porozumienie, którego celem jest ograniczenie irańskiego programu nuklearnego; według Zachodu program miał doprowadzić do wyprodukowania broni atomowej. Osiągnięty kompromis zakłada zniesienie nałożonych na Iran sankcji, ale dopiero, gdy kraj ten spełni wszystkie warunki umowy. Porozumienie musi być także zaakceptowane przez amerykański Kongres. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2097025482 views

REKLAMA

REKLAMA

2097025715 views

REKLAMA

REKLAMA

2098822109 views

REKLAMA

2097025862 views

REKLAMA

2097025965 views

REKLAMA

2097026076 views