REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaIntruz dostał się na teren bazy wojskowej, gdzie stacjonuje Air Force One

Intruz dostał się na teren bazy wojskowej, gdzie stacjonuje Air Force One

-

Siły powietrzne USA zaostrzyły środki bezpieczeństwa w bazie Andrews, gdzie stacjonuje m.in. samolot prezydenta, Air Force One. Stało się to po tym, jak nieuzbrojony mężczyzna dostał się na teren bazy i wszedł do jednej z maszyn rządowych.

O incydencie poinformował w piątek Pentagon. Siły powietrzne zapowiedziały przeprowadzenie kompleksowej oceny środków bezpieczeństwa nie tylko w bazie Andrews, ale także we wszystkich swoich bazach na świecie.

REKLAMA

Według mediów mężczyzna przedostał się w czwartek na teren bazy lotniczej Andrews, położonej ok. 15 mil od Białego Domu. Mieści się tam jednostka odpowiedzialna za Air Force One i inne samoloty zarezerwowane dla najważniejszych osób w państwie, w tym dowódców wojskowych.

Intruz wszedł do samolotu C-40, wojskowej wersji Boeinga 737. Nic nie wskazywało na to, aby miał jakiekolwiek powiązania z grupami ekstremistów. Motywy jego działania nie są jeszcze znane.

„Myślę, że wszyscy traktują to bardzo poważnie i siły powietrzne w pełni zbadają tę sprawę” – powiedział dziennikarzom rzecznik Pentagonu John Kirby.

Jak podała stacja NBC, C-40 w niebiesko-białych kolorach rządu USA i zaprojektowany jest jako „biuro w niebie” dla wysokich rangą wojskowych, członków rządu i Kongresu. Samolot jest wyposażony m.in. w bezpieczne środki łączności, sypialnie i stoły do pracy.

„Intruz został ostatecznie zatrzymany przez siły bezpieczeństwa bazy, a następnie oddany do dyspozycji biura śledczego sił powietrznych i otrzymał tam wezwanie do sądu federalnego za złamanie prawa. Później został przekazany lokalnym organom ścigania w stanie Maryland, ponieważ miał dwa zaległe nakazy sądowe” – głosi oświadczenie sił powietrznych.

Do incydentu doszło dzień przed wylotem prezydenta Joe Bidena z bazy Andrews do Wilmington w stanie Delaware.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2093142757 views

REKLAMA

2093143041 views

REKLAMA

2094939491 views

REKLAMA

2093143292 views

REKLAMA

2093143430 views

REKLAMA

2093143571 views