REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaIBM zainwestuje 3 mld dolarów w rozwój biznesu internetu rzeczy

IBM zainwestuje 3 mld dolarów w rozwój biznesu internetu rzeczy

-

fot.Mauritz Antin/EPA
fot.Mauritz Antin/EPA

IBM zapowiedział, że zainwestuje 3 mld dolarów w rozwój biznesu związanego z internetem rzeczy. Firma chce w tym celu oddelegować do nowego oddziału ok. 2 tys. specjalistów, którzy mają opracować m.in. chmurę dla odbiorców przemysłowych.

REKLAMA

Środki planowane na rozwój biznesu mają być zainwestowane w przeciągu czterech lat. Jednym z głównych założeń jest stworzenie specjalnej jednostki zajmującej się internetem rzeczy (IoT) w ramach korporacji. IBM planuje oddelegować do nowego oddziału ok. 2 tys. specjalistów ds. oprogramowania i sprzętu komputerowego oraz konsultantów i analityków.

Informatyczna korporacja zapowiedziała, że nowa jednostka organizacyjna będzie się składać z platformy oferującej rozwiązania tzw. chmury dla m.in. odbiorców przemysłowych. IBM zaproponuje im dynamiczne modele wyceny i dostarczania usług dla wyspecjalizowanych grup odbiorców. Korporacja będzie też oferować usługi platformy IoT Bluemix, dzięki którym programiści będą mogli tworzyć i instalować aplikację służące m.in. do monitorowania aktywów, zarządzania infrastrukturą czy projektowania narzędzi. W ramach nowej jednostki IBM stworzy też ekosystem dla różnych partnerów: od firm z branży telekomunikacyjnej (AT&T), projektantów mikroprocesorów (ARM) do podmiotów zajmujących się m.in. prognozowaniem pogody (The Weather Company).

IBM zapowiedział jednocześnie nawiązanie współpracy z jednym z oddziałów The Weather Company, która jest właścicielem m.in. telewizyjnego kanału poświęconego pogodzie i prognozom meteorologicznym. Dzięki kooperacji będzie możliwe dostarczanie mikro prognoz pogody, tworzonych dzięki czujnikom zamontowanym w samolotach, dronach, budynkach i smartfonach. The Weather Company ma także przenieść swoją platformę usług do chmury obsługiwanej przez IBM.

Działania korporacji są odpowiedzią na posunięcia rynkowe konkurencji. Dla przykładu General Electric stworzył platformę IoT – Predix. Firma zainwestowała 1 mld dolarów w rozwój oprogramowania przemysłowego. Internet rzeczy jest także obiektem zainteresowań amerykańskiego przedsiębiorstwa informatycznego Cisco. (PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2128726020 views

REKLAMA

REKLAMA

2128726036 views

REKLAMA

REKLAMA

2130522356 views

REKLAMA

2128726046 views

REKLAMA

2128726050 views

REKLAMA

2128726054 views