REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaIAR: biura senatorów zaprzeczają, by wysłały list do Morawieckiego

IAR: biura senatorów zaprzeczają, by wysłały list do Morawieckiego

-

Biura amerykańskich senatorów Tammy Baldwin i Marco Rubio zaprzeczyły, by wysłali oni list do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu – podaje w czwartek Informacyjna Agencja Radiowa. Informacje IAR zaprzeczają doniesieniom Wirtualnej Polski na ten temat.

WP, powołując się na źródła w Kongresie USA, napisała, że grupa około 60 amerykańskich senatorów ma skierować list do premiera Morawieckiego, domagając się restytucji mienia żydowskiego w Polsce. Według WP list ma być ujawniony w przeddzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie.

REKLAMA

Wśród sygnatariuszy apelu WP z nazwiska wymieniła jedynie senator Tammy Baldwin z Wisconsin (która miała być też inicjatorką dokumentu) oraz senatora Marco Rubio z Florydy. W rozmowie z korespondentem Polskiego Radia biura senatorów zaprzeczyły, by wysłali oni list do szefa polskiego rządu w tej sprawie.

Pracownicy biura senatora z Florydy – jak przekazuje IAR – nie słyszeli o nowym liście w sprawie restytucji. „Asystenci Marco Rubio byli przekonani, że chodzi o list do premiera Morawieckiego z marca ubiegłego roku, który podpisało 59 senatorów” – podaje Agencja.

Informacjom WP zaprzeczyli też współpracownicy senator Tammy Baldwin. „Nasze biuro nie wysyłało kolejnego listu w tej sprawie” – brzmi treść oświadczenia biura prasowego Baldwin.

IAR zaznacza, że pełne zweryfikowanie informacji WP uniemożliwia to, że portal wskazał jedynie dwoje sygnatariuszy listu.(PAP)

fot.pexels.com

REKLAMA

2095788826 views

REKLAMA

REKLAMA

2095789059 views

REKLAMA

2097585455 views

REKLAMA

2095789208 views

Zapomniany Czarodziej

Spełnione marzenia

5 milionów z poduszki

Na krótkiej fali

REKLAMA

2095789309 views

REKLAMA

2095789420 views