REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaHinduska po raz pierwszy zdobyła tytuł Miss Ameryki

Hinduska po raz pierwszy zdobyła tytuł Miss Ameryki

-

Po raz pierwszy w historii konkursu Miss Ameryki koronę zdobyła kandydatka hinduskiego pochodzenia. 24-letnia Nina Davuluri w przemówieniu wyraziła zadowolenie, że w konkursie postawiono na różnorodność.

Miss America 2014 Nina Davuluri fot. Facebook/MissAmericaOrganization
Miss America 2014 Nina Davuluri fot. Facebook/MissAmericaOrganization

REKLAMA

“Jestem taka szczęśliwa, że organizatorzy (Miss America Organization) dopuścili różnorodność” – powiedziała Davuluri, gdy podczas finałowej ceremonii w Atlantic City na jej głowie umieszczono koronę.

Nina Davuluri fot. Facebook-MissAmericaOrganization
Nina Davuluri fot. Facebook-MissAmericaOrganization

Nowa Miss Ameryki pragnie zostać lekarką, a stypendium w wysokości 50 tysięcy dolarów, które otrzymała wraz z tytułem i koroną, zamierza przeznaczyć na czesne.

Po ogłoszeniu wyników konkursu portal społecznościowy Twitter zalała fala negatywnych komentarzy. Niektórym nie podobało się, że tytuł Miss Ameryki otrzymała kobieta pochodzenia hinduskiego. “Muszę być ponad to. Postrzegam siebie przede wszystkim jako Amerykankę” – odpowiedziała na to Davuluri.Nowa miss pokonała 53 kandydatki i przejęła tytuł po Mallory Hagan. Davuluri jest drugą z rzędu Miss Nowego Jorku, która zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety w Stanach Zjednoczonych.

Silną konkurentką do tytułu była dla niej Theresa Vail, żołnierka, która jako pierwsza uczestniczka konkursu otwarcie pokazywała swoje tatuaże. Ostatecznie zdobyła tytuł America’s Choice, ale nie dostała się do pierwszej dziesiątki finalistek.

Pierwszą wicemiss została Miss Kalifornii Crystal Lee, a drugą wicemiss – Miss Minnesoty Rebecca Yeh.

Konkurs Miss Ameryki składa się z występów w strojach kąpielowych, sukniach wieczorowych, pokazu talentów oraz wywiadów. Brały w nim udział 53 kandydatki, po jednej z każdego stanu i dodatkowo z okręgu stołecznego Waszyngton, Portoryko (państwo stowarzyszone z USA) oraz Wysp Dziewiczych (terytorium zależne USA).

(PAP)

REKLAMA

2129127323 views

REKLAMA

REKLAMA

2129127338 views

REKLAMA

REKLAMA

2130923658 views

REKLAMA

2129127348 views

REKLAMA

2129127351 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

REKLAMA

2129127355 views