REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Hillary Clinton wezwała świat, by zjednoczył się przeciwko dżihadystom

Hillary Clinton wezwała świat, by zjednoczył się przeciwko dżihadystom

-

Świat musi się zjednoczyć, by pokonać dżihadystów – powiedziała w sobotę wieczorem czasu lokalnego Hillary Clinton, podczas drugiej debaty kandydatów walczących o nominację Demokratów przed wyborami prezydenckimi w USA w 2016 r.

“Musimy się zjednoczyć, by pokonać ideologię dżihadu, która napędza tak barbarzyńską organizację jak Państwo Islamskie” – stwierdziła Clinton. Dodała, że same modlitwy już nie wystarczą.

“Nie jesteśmy jednak w stanie wojny z islamem. Jesteśmy przeciwko przemocy ekstremistów, jesteśmy przeciwko tym, którzy wykorzystują religię w imię władzy i ucisku” – podkreśliła Hillary Clinton.

Uczestniczący w debacie, obok Clinton i byłego gubernatora stanu Maryland Martina O’Malley’a, senator Bernie Sanders, który sam siebie nazywa “socjalistą”, powiedział, że to USA są odpowiedzialne za obecną sytuację.

“Katastrofalna inwazja na Irak, której byłem zdecydowanie przeciwny, całkowicie zdestabilizowała region i doprowadziła do powstania Państwa Islamskiego” – powiedział Sanders. Przypomniał on, że w 2003 roku Hillary Clinton głosowała za upoważnieniem ówczesnego prezydenta USA George’a W. Busha do użycia siły wobec Iraku.

Na początku debaty w Des Moines, w stanie Iowa, minutą ciszy uczczono pamięć ofiar zamachów w Paryżu.

Według sondaży Hillary Clinton cieszy się największym poparciem wśród wyborców Demokratów. (PAP)

Na zdj.: Hillary Clinton fot.Michael Reynolds/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks