REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Haker z Kosowa aresztowany za kradzież dla IS danych o Amerykanach

Haker z Kosowa aresztowany za kradzież dla IS danych o Amerykanach

-

fot.Bodo Marks/EPA
fot.Bodo Marks/EPA

Hakera z Kosowa aresztowano w Malezji pod zarzutem kradzieży danych ponad 1000 przedstawicieli amerykańskich władz i wojska w celu przekazania ich Państwu Islamskiemu (IS) – informują w piątek media powołując się na malezyjską policję.

REKLAMA

W opublikowanym w czwartek wieczorem komunikacie malezyjska policja powiadomiła, że zatrzymany tego dnia 20-letni Kosowianin przyjechał do Malezji w sierpniu 2014 roku, by studiować m.in. informatykę na prywatnym uniwersytecie w Kuala Lumpur.

Zidentyfikowany przez amerykański Departament Stanu jako Ardit Ferizi ma zostać wydany władzom USA.

Feriziemu, znanemu pod pseudonimem “Th3Dir3ctorY”, za włamania hakerskie i kradzież danych pozwalających zidentyfikować 1351 osób z armii i rządu USA grozi do 35 lat więzienia – pisze BBC. Kosowianinowi zarzuca się też, że między czerwcem a sierpniem obecnego roku przekazał te dane członkowi IS, który zamieścił je w sieci, grożąc jednocześnie atakami IS na zidentyfikowane osoby.

Malezyjska policja twierdzi, że wstępne dochodzenie wykazało, że podejrzany kontaktował się z jednym z przedstawicieli terrorystycznej grupy IS w Syrii w celu przekazania danych.

W Malezji w tym roku aresztowano ponad 100 osób podejrzanych o związki z IS. Wśród dziesięciu ludzi zatrzymanych w sierpniu sześciu to członkowie malezyjskich sił bezpieczeństwa. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks