REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Gubernator zatwierdził wyniki wyborów w Wisconsin, wygrał Biden

Gubernator zatwierdził wyniki wyborów w Wisconsin, wygrał Biden

-

Gubernator Wisconsin Tony Evers zatwierdził w poniedziałek wyniki wyborów prezydenckich w tym stanie. Zwyciężył, z przewagą ponad 20 tys. głosów, demokrata Joe Biden.

“Wypełniłem dziś swój obowiązek certyfikowania wyborów z 3 listopada” – przekazał Evers. Gubernator podziękował przy tym urzędnikom wyborczym w stanie za wysiłek, by “zapewnić nam bezpieczne, uczciwe i sprawne wybory”. Zgodnie z prawem Wisconsin 10 elektorów z tego stanu opowiedzieć powinno się w Kolegium Elektorów za Bidenem.

REKLAMA

Wyniki certyfikowano po zakończonym w niedzielę ponownym przeliczeniu głosów w dwóch powiatach w Wisconsin – Dane i Milwaukee, o co wnioskował sztab republikanina Donalda Trumpa. W pierwszym z nich urzędujący prezydent zmniejszył swoją stratę do Bidena o 45 głosów. W drugim wyborczy audyt powiększył przewagę demokraty o 132 głosy. Ponowne przeliczenie kart wyborczych nie zmieniło tego, iż Biden zwyciężył w Wisconsin z przewagą ponad 20 tys. głosów.

Dotychczas w kluczowych wyborczo stanach nie przynoszą one większych sukcesów obozowi republikanina. Wyniki wyborów i wygraną Bidena certyfikowano już m.in. w Michigan, Pensylwanii, Georgii czy Arizonie. Biden ogłosił swoją wyborczą wygraną, ale Trump nie uznał zwycięstwa rywala.

Kolegium Elektorów, które ostatecznie będzie wybierać prezydenta zbierze się 14 grudnia, Biden może liczyć na 306 głosów, a Trump na 232. Do zaprzysiężenia 46.  nowego prezydenta  dojdzie 20 stycznia.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA