REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Gubernator Pensylwanii: dzisiaj nie poznamy wyników głosowania

Gubernator Pensylwanii: dzisiaj nie poznamy wyników głosowania

-

Gubernator zapewniającej 20 głosów elektorskich Pensylwanii, Tom Wolf, ocenił w środę, że w jego stanie około 3 milionów głosów nadesłanych pocztą wciąż podlega liczeniu. Prawdopodobne, że będzie trwało to tak długo, że „nawet dzisiaj możemy nie poznać wyników” – powiedział.

Stan jest kluczowy dla obu kandydatów na prezydenta do zdobycia 270 głosów elektorskich niezbędnych do wygranej – pisze portal CNN, dodając, że Pensylwania jest jednym z dziewięciu stanów, w których stacja nie przewidziała jeszcze zwycięzcy.

„Najważniejsze jest to, abyśmy mieli dokładne wyniki. Nawet jeśli zajmie to trochę więcej czasu niż zazwyczaj” – przekazał Wolf na konferencji prasowej.

„Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wyniki były uczciwe i każdy głos został policzony” – zapewnił.

Sekretarz stanu Pensylwania Kathy Boockvar poinformowała, że stan zbliża się do 50 proc. zliczonych głosów oddanych korespondencyjnie i również obiecała, że każdy z nich zostanie policzony przed ogłoszeniem wyników.

„Zostały jeszcze miliony głosów do policzenia” – powiedziała dziennikarzom, zaznaczając, że w tym roku jest 10 razy więcej głosów oddanych w ten sposób niż w 2016 roku.

W Pensylwanii do piątku przyjmowane będą głosy wysłane drogą pocztową, o ile będą miały stempel z datą wcześniejszą niż wtorkowa. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks