REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaGubernator Luizjany ostrzega przed rebelią

Gubernator Luizjany ostrzega przed rebelią

-

Gubernator Luizjany Bobby Jindal oskarżył prezydenta Baracka Obamę i generalnie demokratów o rozpętanie wojny przeciw swobodom religijnym i edukacji. Ostrzegł, że rosnące niezadowolenie doprowadzi do rebelii, ponieważ ludzie już są gotowi do „wrogiego przejęcia” Waszyngtonu.

Ralph Reed podczas konferencji fot.Drew Angerer/EPA
Ralph Reed podczas konferencji fot.Drew Angerer/EPA

Podczas dorocznej konferencji organizowanej przez chrześcijańskiego aktywistę Ralpha Reeda, prezesa grupy pod nazwą Koalicja Wiary i Wolności (Faith and Freedom Coalition) uczestniczyło ponad tysiąc ewangelickich liderów i wielu republikańskich polityków, którzy wierzą, że ewangelicy nadal stanowią trzon ich wyborców.

REKLAMA

Jindal zarzucił prezydentowi całkowity brak kompetencji zarówno w polityce krajowej, jak i zagranicznej, nieumiejętność rządzenia i ekstremalny liberalizm.

Inny gość konferencji, senator Rand Paul z Kentucky stanął w obronie Obamy. Oświadczył, że za sytuajcę w Iraku w żadnym wypadku nie można winić obecnego prezydenta lecz fakt, że poprzednia administracja bezpodstawnie wywołała wojnę i bezmyślnie doprowadziła do destabilizacji tego kraju. Paul jest stanowczo przeciwny wysyłaniu wojsk do Iraku. Stoi na stanowisku, że USA nie powinny angażować się w konflikty za granicą, gdyż skutki takiej polityki są żałosne.

Postawę Paula ostro skrytykował były wiceprezydent Dick Cheney, który opowiada się za wysłaniem wojsk i zaprowadzeniem ładu w kraju opanowanym przez zamieszki na tle religijnym. W programie ABC „This Week” strasząc ponownie dżihadystami Cheney oświadczył, że wysłanie amerykańskich wojsk do Iraku jest konieczne ze względu na bezpieczeństwo USA. (eg)

REKLAMA

2103322634 views

REKLAMA

2103322867 views

REKLAMA

2105119259 views

REKLAMA

2103323010 views

REKLAMA

2103323110 views

REKLAMA

2103323219 views