REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaGubernator Kolorado ostrzega przed legalizacją marihuany

Gubernator Kolorado ostrzega przed legalizacją marihuany

-

John Hickenlooper demokratyczny gubernator Kolorado ostrzega inne stany przed legalizacją marihuany. „Zalecam daleko posuniętą ostrożność. Od trawki ludzie nie mądrzeją i nie są zdrowsi. Nie mamy pewności co do nieprzewidzianych konsekwencji legalizacji  marihuany do rekreacyjnego użytku”.

fot.Napa/Wikipedia/Nemo/Pixabay
fot.Napa/Wikipedia/Nemo/Pixabay

Hickenlooper jest zdecydowanym przeciwnikiem marihuany. Nie akceptuje eksperymentu wprowadzonego w jego stanie, choć nie godzi się również z kosztowną i nieskuteczną walką  z narkotykami.

REKLAMA

Od 1 stycznia, podatki od sprzedaży marihuany poważnie zwiększyły dochody stanu. W pierwszym tygodniu po wprowadzeniu nowych przepisów sklepy zarobiły 5 mln dol., z czego 1,2 mln trafiło do stanowej kasy.

Gubernator przyznaje, że przewidywane wpływy z podatku od marihuany w przyszłym roku fiskalnym wzrosną do około 600 mln dolarów. Twierdzi jednak, że dodatkowe przychody nie powinny  zachęcać innych stanów do legalizacji marihuany .

Pierwsze 40 mln dol. z podatku od marihuany Kolorado zamierza przeznaczyć na budowę i renowację szkół. Hickelooper domaga się, by pieniądze te zostały użyte na medialną kampanię ostrzegającą przed ryzykiem związanym z używaniem narkotyków.

Nad pójściem śladem Kolorado debatuje ponad dwanaście stanów. Nowe dochody mogą pomóc w uporaniu się z problemami finansowymi. Zakłada się, że około 2018 roku w skali krajowej podatki od legalnej sprzedaży marihuany mogą wzrosnąć do 10 miliardów dolarów.

Stanowisko Hickenloopera ostro skrytykował Mason Tvert, dyrektor grupy Marijuana Policy Project. Tvert zwrócił uwagę, że gubernator, jako były właściciel browarni czerpał dochody ze sprzedaży piwa, wyrządzając ludziom większą krzywdę niż marihuana, która  ma właściwości lecznicze i jest mniej szkodliwa od alkoholu.

O wystąpieniu Johna Hickenloopera podczas spotkania Krajowego Stowarzyszenia Gubernatorów informowała agencja prasowa AP.

(eg)  

REKLAMA

2105109214 views

REKLAMA

2105109447 views

REKLAMA

2106905839 views

REKLAMA

2105109590 views

REKLAMA

2105109690 views

REKLAMA

2105109799 views