REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Gubernator Karoliny Płd. zarządził ewakuację miliona osób

Gubernator Karoliny Płd. zarządził ewakuację miliona osób

-

W obawie przed zbliżającym się do południowo-wschodnich wybrzeży USA huraganem Florence gubernator Karoliny Południowej Henry McMaster zarządził w poniedziałek ewakuację dla około miliona osób mieszkających na wybrzeżu – poinformowały agencje.

“To bardzo niebezpieczny huragan. Nie chcemy ryzykować życia ani jednej osoby” – powiedział McMaster. Wyjaśnił, że ewakuacja rozpocznie się w nocy z poniedziałku na wtorek czasu lokalnego i obejmie mieszkańców całego wybrzeża stanu, którego długość wynosi 320 km.

REKLAMA

Według informacji amerykańskiego Narodowego Centrum ds. Huraganów (NHC) Florence obecnie ma kategorię czwartą w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona, a prędkość wiatru dochodzi do 209 km/godz. Huragan obecnie znajduje się ok. 1000 km na południowy wschód od Bermudów i, jeśli nie zmieni kierunku, we wtorek znajdzie się między Bermudami i Bahamami, a w czwartek może uderzyć w ląd, wywołując wysokie fale i ulewne deszcze, grożące powodziami.

Wcześniej na wyspie Hatteras u wybrzeży Karoliny Północnej zarządzono ewakuację mieszkańców, a od wtorku ludzie mają być ewakuowani z turystycznego regionu Outer Banks. (PAP)

Na zdjęciu: Huragan Florence widziany z kosmosu

fot.RICKY ARNOLD HANDOUT/NASA/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks