REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Gubernator Cuomo przedłużył moratorium na eksmisje ze względu na pandemię

Gubernator Cuomo przedłużył moratorium na eksmisje ze względu na pandemię

-

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo przedłużył do 20 sierpnia obowiązujące do 15 maja moratorium na eksmisje z powodu niewywiązywania się z opłat za czynsz zarówno w mieszkaniach jak też pomieszczeniach komercyjnych. Zakazał pobierania opłat za spóźnione uregulowanie należności.

„Nikt nie może być wyeksmitowany za niepłacenie czynszu za mieszkanie, czy pomieszczenie komercyjne z powodu Covid do 20 sierpnia. (…) Mam nadzieję, że pozwoli to rodzinom na głęboki oddech” – powiedział Cuomo.

Przyznał, że sytuacja jest skomplikowana, ponieważ właściciele domów też mają wydatki. W celu udzielenia im pomocy stan współpracuje z bankami. „Pomagamy również właścicielom, ale tak po ludzku nie chcę, aby rodzice i ich dzieci byli eksmitowani w tym czasie (epidemii) nie z własnej winy” – zapewnił.

Gubernator zwrócił uwagę na paradoks polegający na tym, że jeśli farmerzy w północnej części stanu mają problemy z sprzedażą produktów żywnościowych, to na południu brakuje jedzenia. Aby temu zaradzić władze powołały do życia kosztem 25 mln dol.  50 banków żywnościowych i będą tę akcję kontynuować. W rezultacie 2100 gospodarstw rolnych dostarczy świeżą żywność, która trafi do 20 tys. rodzin.

„W czasach, gdy ludzie są głodni, nie ma sensu marnować jedzenia” – podkreślił Cuomo. Program „Wyżywić Nowy Jork” ma w ciągu najbliższych sześciu miesięcy zapewnić wyprodukowanie m.in. 2,8 mln litrów mleka, ponad 5 tys. ton jabłek i 5 tys. ton kapusty. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks