REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaGroził w mailach zbiciem Fauciego, grozi mu 10 lat więzienia

Groził w mailach zbiciem Fauciego, grozi mu 10 lat więzienia

-

Mężczyzna, który w mailach groził zabiciem głównego doradcy medycznego Białego Domu Anthony’ego Fauciego i dyrektora Krajowych Instytutów Zdrowia (NIH) Francisa Collinsa i ich rodzin, został aresztowany i oskarżony w sądzie federalnym – podała prokuratura w stanie Maryland.

56-letniego Thomasa Patricka Connally’ego Jr oskarżono o groźby skierowane przeciwko urzędnikowi federalnemu i komunikacji międzystanowej.

REKLAMA

Od grudnia ub.r. do zeszłego tygodnia Connally używał szyfrowanej poczty elektronicznej z serwerami w Szwajcarii, aby wysłać serię maili do Collinsa i Fauciego.

Dr Fauci jest głównym doradcą medycznym prezydenta Joe Bidena i dyrektorem Krajowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, części NIH w Bethesda w stanie Maryland. Został mianowany na to stanowisko w 1984 roku, ale coraz częściej pojawiał się publicznie w związku z wybuchem pandemią koronawirusa w 2020 r.

Fauci jest zagorzałym zwolennikiem szczepionek i innych środków zapobiegających Covid-19 i jest chwalony za swoje działania w walce z HIV/AIDS – wskazuje agencja AP.

W jednym z maili Fauci dostał groźbę, że on i jego rodzina zostaną “wyciągnięci na ulicę, pobici na śmierć i podpaleni”.

24 kwietnia Collins otrzymał cztery maile z zaszyfrowanego adresu związanego z Connallym, a 30 minut później Fauci otrzymał ciąg siedmiu maili z pogróżkami w odstępie kilku minut. W jednej z wiadomości padła groźba, że Fauci będzie “ścigany, schwytany, torturowany i zabity”.

“Nigdy nie będziemy tolerować brutalnych gróźb wobec urzędników publicznych” – oświadczył w komunikacie prasowym p.o. prokuratora Jonathan Lenzner. “Urzędnicy publicznej służby zdrowia zasługują na nasze podziękowania i uznanie za ich niestrudzoną pracę, a my nie zawahamy się wnieść oskarżenia przeciwko tym osobom, które starają się wykorzystać strach do uciszenia tych urzędników publicznych” – podkreślił.

Connally’emu grozi maksymalnie 10 lat więzienia za groźby przeciwko urzędnikowi federalnemu i maksymalnie pięć lat więzienia za komunikację międzystanową zawierającą groźbę wyrządzenia krzywdy. (PAP)

REKLAMA

2119163489 views

REKLAMA

2119163583 views

REKLAMA

REKLAMA

2120959937 views

REKLAMA

2119163652 views

REKLAMA

2119163708 views

REKLAMA

2119163753 views