REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Greta Thunberg płynie do Europy katamaranem

Greta Thunberg płynie do Europy katamaranem

-

Szwedzka aktywistka Greta Thunberg wyruszyła z USA do Europy na pokładzie 15-metrowego katamaranu. Podróż ma potrwać od dwóch do czterech tygodni. Nastolatka chce dotrzeć na szczyt klimatyczny, który odbędzie się w Madrycie w grudniu.

Thunberg napisała w środę rano na Twitterze, że wypływa z Hampton w stanie Wirginia. Płynie razem z rodziną, która odpowiedziała na jej apel o znalezienie ekologicznego transportu do Europy. Ma nadzieję, że uda jej się dotrzeć na szczyt klimatyczny COP, który został przeniesiony z Santiago (Chile) do Madrytu (Hiszpania) i odbędzie się w grudniu.

REKLAMA

Katamaran o nazwie La Vagabonde wypłynął z Hampton o 8 rano (14 czasu polskiego). Statek zostawia niewielki ślad węglowy – wykorzystuje energię słoneczną i hydrogeneratory. Jest wyposażony w toaletę – w przeciwieństwie do łodzi, którą Thunberg podróżowała z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku. “Na świecie jest wielu ludzi, którzy nie mają dostępu do toalety” – powiedziała aktywistka agencji AP o nowym udogodnieniu. “To nie jest aż takie ważne. Ale miło, że jest” – dodała.

Właściciele katamaranu, Australijczycy Riley Whitelum i Elayna Carausu, podróżują z 11-miesięcznym synem. Razem z nimi płynie Nikki Henderson, doświadczona żeglarka.

Podróż potrwa od dwóch do czterech tygodni. Załoga będzie musiała stawić czoło trudnym warunkom, które w listopadzie panują na Atlantyku. (PAP)

Na zdjęciu: Greta Thunberg na katamaranie La Vagabonde
fot.GRETA THUNBERG HANDOUT/EPA-EFE/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks