REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaGoogle zmienia algorytm wyszukiwania; promocja stron z opcją mobilną

Google zmienia algorytm wyszukiwania; promocja stron z opcją mobilną

-

fot.pixabay.com
fot.pixabay.com

Google dokonało największej zmiany od dwóch lat w ustalaniu rankingów wyszukiwania, dzięki czemu promowane będą strony internetowe przystosowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych – poinformował we wtorek „New York Times”.

Amerykański dziennik podaje, że Google wprowadza od wtorku czynnik „przyjazności mobilnej” do ok. 200 czynników branych pod uwagę podczas tworzenia list stron internetowych. Firmy mają ponosić konsekwencje nieprzystosowywania witryn do wymogów urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Google chce też walczyć z takimi zjawiskami, jak wyświetlanie linków trudnych do kliknięcia, czy zmuszanie użytkowników urządzeń mobilnych do przeglądania stron w pozycji horyzontalnej.

REKLAMA

„NYT” zwraca uwagę, że przystosowanie stron internetowych do wymogów urządzeń mobilnych jest wyzwaniem dla większości firm, w tym Google’a. W ciągu ostatnich lat smartfony stały się głównym urządzeniem do łączenia się z internetem. Dziennik przytacza badania firmy eMarketer, z których wynika, że w zeszłym roku w USA było 134 mln użytkowników urządzeń mobilnych, około 100 mln więcej niż w 2010 roku.

Nowojorska gazeta podkreśla, że algorytm wyszukiwania Google’a pozostaje pilnie strzeżoną tajemnicą. W związku z tym ciężko szacować, jaki wpływ na wyniki tworzenia list stron internetowych będą miały wprowadzone zmiany.

„NYT” przypomina, że Google pozostaje najpopularniejszą wyszukiwarką internetową na świecie, choć w ostatnim czasie zaczyna tracić użytkowników na rzecz konkurencji, którą stanowią „miejscowe” aplikacje tworzone dla urządzeń mobilnych. W zeszłym roku firma zagarnęła 68 proc. z 8,75 mld dolarów zysków wygenerowanych przez mobilne wyszukiwarki. Dla porównania w 2010 roku Google przejęło 81 proc. zysków z tej dziedziny – wynika z badania eMarketer. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2107535511 views

REKLAMA

2107535742 views

REKLAMA

2109332133 views

REKLAMA

2107535883 views

REKLAMA

2107535982 views

REKLAMA

2107536090 views