REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaGoogle pomoże w instalowaniu paneli słonecznych

Google pomoże w instalowaniu paneli słonecznych

-

fot.pixabay.com
fot.pixabay.com

Google chce pomagać – na razie tylko Amerykanom w ramach projektu pilotażowego – w podejmowaniu decyzji o instalacji paneli słonecznych. Wykorzystana ma być w tym celu usługa kartograficzna internetowego giganta (mapy Google) – poinformowano we wtorek.

Po podaniu adresu użytkownik będzie się mógł dowiedzieć, na jakie nasłonecznienie swojego dachu może liczyć i ile pieniędzy zaoszczędzi rocznie, instalując panele słoneczne. Do oszacowania operacji słonecznej wykorzystywane są m.in. trójwymiarowe modele dachów, uwzględnia się cień rzucany przez drzewa i inne obiekty. W obliczeniach pomagają też wieloletnie dane dotyczące zachmurzenia i temperatury.

REKLAMA

Google podpowie chętnym, jaką moc powinna mieć w ich przypadku instalacja fotowoltaiczna, by niemal w 100 proc. pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną. Planowane jest też umożliwienie chętnym bezpośredniego kontaktu z firmą, która takie panele słoneczne instaluje.

„Project Sunroof” przygotował jeden z pracowników Google’a w Bostonie. W fazie pilotażowej usługa jest dostępna w rejonie San Francisco, w kalifornijskim Fresno i w Bostonie. Później ma być oczywiście rozszerzana na wiele innych regionów.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2114923273 views

REKLAMA

2114923505 views

REKLAMA

REKLAMA

2116719895 views

REKLAMA

2114923645 views

REKLAMA

2114923744 views

REKLAMA

2114923852 views