REKLAMA

2115226965 views

REKLAMA

2115226964 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaGłówna asystentka gubernatora Nowego Jorku rezygnuje z pracy

Główna asystentka gubernatora Nowego Jorku rezygnuje z pracy

-

Główna asystentka gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Cuomo, Melissa DeRosa, powiadomiła w niedzielę, że rezygnuje z pracy. Jedenaście kobiet oskarżyło Cuomo o molestowanie seksualne. Gubernator stoi w obliczu impeachmentu i wzywany jest do ustąpienia.

38-letnia DeRosa należała do najbardziej zaufanych współpracowniczek Cuomo, należącego do Partii Demokratycznej. Uczestniczyła m.in. w jego transmitowanych w telewizji codziennych konferencjach prasowych poświęconych walce z Covid-19. Na życzenie Cuomo często wypowiadała się o niektórych aspektach batalii z pandemią.

REKLAMA

„New York Times” wyliczył, że DeRosa brała udział w opracowywaniu priorytetów polityki gubernatora, w tym przy ustalaniu płacy minimalnej w stanie w wysokości 15 dolarów za godzinę i płatnych urlopów rodzinnych. Jako przewodnicząca Rady ds. kobiet stanu Nowy Jork zajmowała się kwestiami macierzyństwa. Pomagała też w prowadzeniu działań przeciw jednej z jego oskarżycielek.

Specjalny raport w sprawie zarzutów kobiet wobec gubernatora sporządził zespół prokurator generalnej Nowego Jorku Letitii James. Cuomo zaprzecza, iż zachowywał się w niewłaściwy sposób. Jego zdaniem niektóre z kobiet mogły źle zinterpretować jego uściski, pocałunki w policzek lub żarty jako niewłaściwe.

„Raport wykazał, że DeRosa, jedna z najbardziej zaufanych powierniczek i strategów Cuomo, przewodziła wysiłkom mającym na celu odwet na jednej z kobiet, która publicznie opowiedziała o swoich zarzutach w grudniu. Jej rezygnacja nastąpiła w momencie, gdy Cuomo (…) stanął w obliczu impeachmentu i wezwań do ustąpienia w związku z raportem” – podał „NYT”.

“To był największy zaszczyt w moim życiu służyć mieszkańcom Nowego Jorku przez ostatnie 10 lat. Odporność, siła i optymizm nowojorczyków w najtrudniejszych czasach inspirowały mnie każdego dnia. (…) Jestem dozgonnie wdzięczna za możliwość pracy z tak utalentowanymi i zaangażowanymi kolegami w imieniu naszego stanu” – cytują nowojorskie media oświadczenie DeRosy.

„Raport prokurator generalnej odmalował niepochlebny obraz DeRosy i jej roli w tworzeniu toksycznego miejsca pracy oraz atakowaniu wiarygodności Lindsey Boylan, byłej urzędniczki ds. rozwoju gospodarczego, która w grudniu oskarżyła Cuomo o molestowanie seksualne” – twierdzi “New York Times”.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2116626647 views

REKLAMA

REKLAMA

2116626846 views

REKLAMA

REKLAMA

2118423216 views

REKLAMA

2116626955 views

REKLAMA

2116627040 views

REKLAMA

2116627129 views