REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaGeorge W. Bush: tak kwestionuje się wyniki wyborów w republice bananowej

George W. Bush: tak kwestionuje się wyniki wyborów w republice bananowej

-

Były prezydent George W. Bush napisał w oświadczeniu, że “sceny chaosu” z Kapitolu “przyprawiają go o mdłości i łamią serce”. “Tak kwestionuje się wyniki wyborów w republice bananowej” – stwierdził.

Były prezydent z ramienia Republikanów napisał w oświadczeniu, że wraz z małżonką Laurą z “niedowierzaniem i przerażeniem” oglądał sceny chaosu w gmachu Kapitolu, do którego w środę wtargnęli na kilka godzin sympatycy prezydenta Donalda Trumpa. 

REKLAMA

“To przyprawiający o mdłości i łamiący serce widok. Tak kwestionuje się wyniki wyborów w republice bananowej, a nie w naszej demokratycznej republice” – stwierdził.

Bush dodał, że jest “przerażony lekkomyślnym zachowaniem niektórych przywódców politycznych od czasu wyborów”. “Gwałtowny atak na Kapitol i zakłócenie konstytucyjnie nakazanego posiedzenia Kongresu został przeprowadzony przez ludzi, których pasje zostały podsycone przez kłamstwa i fałszywe nadzieje” – ocenił.

Posiedzenie Kongresu, któremu przewodniczy wiceprezydent Mike Pence, ma zostać wznowione o 2 w nocy czasu polskiego. Zastępca Donalda Trumpa nie opuścił Kapitolu. Po wtargnięciu sympatyków prezydenta do Kongresu część Republikanów deklaruje, że nie będzie się jednak sprzeciwiać zatwierdzeniu wyborczej wygranej Demokraty Joe Bidena.

Demokratyczni kongresmeni mają nadzieję, że jeszcze w styczniu zdołają postawić Trumpa w stan oskarżenia i rozpocząć procedurę impeachmentu. Ilhan Omar, członkini Izby Reprezentantów, zadeklarowała że pisze już artykuły impeachmentu przywódcy USA.(PAP)

REKLAMA

2127219499 views

REKLAMA

REKLAMA

2127219516 views

REKLAMA

REKLAMA

2129015836 views

REKLAMA

2127219526 views

REKLAMA

2127219530 views

REKLAMA

2127219534 views