REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Gang rządził więzieniem

Gang rządził więzieniem

-

Oskarżono 13 strażniczek

Skorumpowane strażniczki więzienne nie tylko przemycały kontrabandę do jednostki penitencjarnej w Baltimore, ale też uprawiały seks z członkami gangu Black Guerrilla Family, w wyniku czego cztery kobiety zaszły w ciążę.

REKLAMA

Tavon White od 2009 roku stanowił prawo w więzieniu w Baltimore fot. Anne Arundel County Police Department
Tavon White od 2009 roku stanowił prawo w więzieniu w Baltimore fot. Anne Arundel County Police Department

W federalnym akcie oskarżenia padają nazwiska 25 osób, w tym 13 kobiet zatrudnionych jako strażniczki więzienne, którym postawiono zarzuty za przestępstwa narkotykowe i wyłudzanie haraczu. 20 osób będzie też odpowiadać za pranie brudnych pieniędzy.

Jednym z głównych oskarżonych jest Tavon White, znany jako „Bulldog”, który stanął na czele gangu, gdy jego członkowie trafili do więzienia w 2009 roku. Mężczyzna nie tylko zarządzał więzieniem, ale utworzył też siatkę powiązań, dzięki której sprawnie prowadził działalność przestępczą na ulicach Baltimore.

Pomagały mu w tym pracownice więzienia, które za utrzymywanie porządku miały przymykać oko na jego działalność. Z niektórymi cementował związki, pozwalając strażniczkom na używanie luksusowych samochodów, a jedną obdarował nawet diamentowym pierścionkiem. Z podsłuchanych rozmów White’a wynika, że w jednym miesiącu zarabiał na przemycie blisko 16 tys. dolarów.

Jak twierdzi agent FBI Steve Vogt proceder miał miejsce, gdyż strażnicy więzienni w Baltimore, w przeciwieństwie do strażników zatrudnionych poza miastem w stanie Maryland, nie muszą zmieniać obuwia wchodząc na teren jednostki. Właśnie w ten sposób większość kobiet przemycała m.in. narkotyki i telefony.

White utrzymywał również ze strażniczkami stosunki seksualne, w wyniku czego cztery kobiety zaszły w ciążę. Dwie z nich miały imię White’a wytatuowane na ciele.

Władze więzienia, po ujawnieniu federalnych zarzutów, zapowiedziały osobne śledztwo. 13 strażniczek więziennych zawieszono w obowiązkach i złożono wniosek o ich zwolnienie. Niektórym ich przełożonym grozi postępowanie dyscyplinarne.

Oburzeni lokalni ustawodawcy wnoszą o reformy w stanowym systemie więziennictwa. Republikański senator Christopher Shank określił poziom korupcji w więzieniu jako „szokujący”.

Tymczasem w tym tygodniu po raz trzeci miał ruszyć proces Tavona White’a oskarżonego o morderstwo. Dwa dotychczasowe procesy w jego sprawie zakończyły się brakiem jednomyślności wśród przysięgłych.

(as)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks