REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaFunkcjonariusz Policji Kapitolu z zarzutami o pomaganie uczestnikowi szturmu z 6 stycznia

Funkcjonariusz Policji Kapitolu z zarzutami o pomaganie uczestnikowi szturmu z 6 stycznia

-

Funkcjonariusz Policji Kapitolu Michael Angelo Riley otrzymał w czwartek zarzuty utrudniania śledztwa w sprawie jednego z uczestników szturmu z 6 stycznia – wynika z opublikowanych w piątek dokumentów sądowych. To pierwsze zarzuty dla policjanta w sprawie związanej z tamtymi wydarzeniami na Kapitol.

Jak wynika z aktu oskarżenia, funkcjonariusz z 25-letnim stażem poradził jednemu z uczestników szturmu, by skasował swoje zdjęcia, filmy i wpisy z wydarzeń, aby w ten sposób uniknąć zarzutów.

REKLAMA

„Hej, jestem oficerem Policji Kapitolu, który zgadza się z twoją pozycją polityczną. Usuń tę część o byciu w budynku, oni [prokuratura] prowadzą śledztwo i wszyscy, którzy byli w budynku, dostaną zarzuty. Chcę tylko pomóc” – napisał 7 stycznia Riley na Facebooku do jednego z uczestników, którego wcześniej nie znał.

Obaj wymienili później wiele wiadomości, w których policjant dyskutował z napastnikiem o działaniach śledczych i wydarzeniach z 6 stycznia. Kiedy zaś policjant dowiedział się o zatrzymaniu swojego rozmówcy, skasował wszystkie swoje wiadomości. W związku z tym prokuratura postawiła mu dwa zarzuty utrudniania działań wymiaru sprawiedliwości.

Policja Kapitolu (USCP) podała, że funkcjonariusz został wysłany na przymusowy urlop kilka tygodni temu. Policjantowi grozi do pięciu lat więzienia.

Riley jest pierwszym policjantem, który usłyszał zarzuty w sprawie związanej z zamieszkami na Kapitolu. Wobec sześciu innych toczą się postępowania dyscyplinarne, w związku z „niewłaściwym zachowaniem”, niewykonywaniem rozkazów, niewłaściwymi komentarzami i „niewłaściwym rozpowszechnianiem informacji”.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2096857192 views

REKLAMA

REKLAMA

2096857425 views

REKLAMA

REKLAMA

2098653819 views

REKLAMA

2096857572 views

REKLAMA

2096857673 views

REKLAMA

2096857784 views