REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka"FT": USA rozważają dalsze sankcje gospodarcze wobec Rosji

„FT”: USA rozważają dalsze sankcje gospodarcze wobec Rosji

-

Administracja prezydenta USA Baracka Obamy rozważa nałożenie na Rosję nowych sankcji gospodarczych, w tym obejmujących jej olbrzymi sektor energetyczny, w związku z kryzysem na Ukrainie – pisze w środę na swej stronie internetowej dziennik „Financial Times”.

Władimir Putin fot.Alexey Druginyn/RIA Novosti/EPA
Władimir Putin fot.Alexey Druginyn/RIA Novosti/EPA

Według szefów branży energetycznej sankcje wymagałyby od amerykańskich firm tego sektora występowanie o zgodę na eksport technologii do Rosji – pisze londyńska gazeta.

REKLAMA

Władze USA nie wydawałyby licencji na eksport wszelkich technologii z ponad 10-procentowym wkładem amerykańskim – poinformowali przedstawiciele amerykańskiego sektora energetycznego; reguły te dotyczyłyby wyłącznie nowych projektów.

W weekend wiceprezydent USA Joe Biden powtórzył, że Stany Zjednoczone i ich partnerzy z G7 przygotowują kolejne sankcje gospodarcze wobec Rosji, które zostaną wprowadzone, jeśli Moskwa nie zatrzyma przepływu broni i bojowników na Ukrainę oraz nie wezwie prorosyjskich separatystów na wschodzie tego kraju do złożenia broni.

Nowym sankcjom USA wobec Rosji sprzeciwia się jednak zarówno wiele państw europejskich, jak i amerykański biznes, obawiający się utraty konkurencyjności, gdyby Waszyngton podjął jednostronne działania – zauważa „FT”.

Dziennik wskazuje, że w „ostatnich miesiącach sama administracja waszyngtońska jest podzielona, jeśli chodzi o to, jak daleko można się posunąć w wywieraniu presji na Rosję”. Ostrożność co do zaostrzenia sankcji zalecają przedstawiciele ministerstwa skarbu oraz gospodarki i handlu USA – dodaje „Financial Times”. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2107690899 views

REKLAMA

REKLAMA

2107691131 views

REKLAMA

2109487522 views

REKLAMA

2107691272 views

REKLAMA

2107691371 views

REKLAMA

2107691479 views