REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka "Forbes": Miliarderów coraz więcej i coraz bogatsi

“Forbes”: Miliarderów coraz więcej i coraz bogatsi

-

Magazyn “Forbes” podał, że w tym roku na jego liście znajduje się 1 826 miliarderów. Ich liczba wzrosła o 181 w ciągu roku. Wszyscy razem posiadają 7,05 bln dolarów, podczas gdy łączny majątek miliarderów zeszłorocznych wynosił 6,4 bln dolarów.

Najbogatszym człowiekiem jest nadal Bill Gates. Wzbogacił się on przez rok jeszcze bardziej – o ponad 3 mld USD i ma 79,2 mld. Współzałożyciel Microsoftu od 21 lat jest w czołówce rankingu. Na drugim miejscu jest meksykański magnat telekomunikacyjny Carlos Slim Helu, którego majątek “Forbes” wycenił na 77,1 mld USD. Slim był dwa lata temu najbogatszym człowiekiem świata.

Na trzecim miejscu uplasował się inwestor Warren Buffett, który wspiął się o jeden szczebel w rankingu z majątkiem w wys. 72,7 mld USD. Na czwartym znalazł się Amancio Ortega, hiszpański współzałożyciel sieci sklepów odzieżowych Zara. Ma on 64,5 mld USD. Piąte miejsce, z 54,3 mld dolarów, zajmuje Larry Ellison, założyciel firmy Oracle.

Miliarderzy to głównie mężczyźni, ale liczba miliarderek wzrosła od zeszłego rankingu o 25, ze 172 do 197. Najbogatsza kobieta świata to Christy Walton, wdowa po Johnie Waltonie, synu założyciela sieci sklepowej Wal-Mart. Pani Walton ma 41,7 mld dolarów.

Najmłodszym miliarderem jest 24-letni Evan Spiegel, prezes i współzałożyciel multimedialnego komunikatora Snapchat, oceniany na 1,5 mld dolarów. Drugi z założycieli tego internetowego komunikatora, z którego korzysta co najmniej 100 mln użytkowników, przesyłających między sobą 700 mln zdjęć i filmów dziennie, 25-letni Bobby Murphy, ma tyle samo – też 1,5 mld dolarów.

Na listę “Forbesa” weszli w tym roku dwaj współzałożyciele mobilnej aplikacji Uber, służącej w wielu miastach kojarzeniu pasażerów z kierowcami, i jeden z dyrektorów tej firmy, oraz trzej założyciele Airbnb, portalu internetowego pozwalającego od lokalnych gospodarzy w ponad 190 krajach wynająć na krótki pobyt mieszkanie lub pokój.

W swoim rankingu “Forbes” odnotował pięciu miliarderów w Polsce. Są to: na miejscu 418. z 4 mld dolarów 65-letni Jan Kulczyk, na miejscu 557. z 3,2 mld 58-letni Zygmunt Solorz-Żak, na miejscu 949. z 2 mld 52-letni Michał Sołowow, na miejscu 1500. z 1,3 mld 53-letni Leszek Czarnecki i na miejscu 1712. z 1,1 mld twórca sieci obuwniczej CCC 47-letni Dariusz Miłek.

Ranking opracowano po raz 29. “Forbes” podał, że wartość majątku bogaczy skalkulował na podstawie cen akcji i kursów walut z 13 lutego br.(PAP)

Na zdjęciu: Bill Gates fot.Andy Mettler/Wikipedia

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks