REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaFilm o Kim Dzong Unie będzie wyświetlany w niektórych kinach

Film o Kim Dzong Unie będzie wyświetlany w niektórych kinach

-

Amerykańska wytwórnia filmowa Sony Pictures pozwoliła na wyświetlenie jej filmu o fikcyjnym zamachu na życie przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una w kinach należących do sieci Alamo Drafthouse Cinema – poinformowała ta firma we wtorek.

Nie wiadomo, ile kin tej firmy będzie mogło wyświetlić ten film, ani czy największe sieci kinowe, które po serii pogróżek postanowiły nie organizować seansów, wycofają się z tej decyzji.

REKLAMA

Także kino w Atlancie, Plaza Atlanta, podało w mediach społecznościowych, że pokaże kontrowersyjną komedię „Wywiad ze Słońcem Narodu” („The Interview”) o zamachu na północnokoreańskiego dyktatora.

Pierwsze pokazy mają się odbyć już w czwartek.

Plany wejścia tego filmu na ekrany kin sprawiły, że pod koniec listopada Sony Pictures padła ofiarą cyberataku, który według FBI pochodził z Korei Północnej.

W następstwie gróźb hakerów 17 grudnia wytwórnia Sony Pictures anulowała pokazy komedii „The Interview” o fikcyjnym spisku na życie Kim Dzong Una. Do ataku przyznali się hakerzy z grupy Strażnicy Pokoju (GOP). Zagrozili oni zamachami porównywalnymi z 11 września 2001 roku, jeśli film wejdzie do kinowej dystrybucji.

Korea Północna konsekwentnie zaprzecza, by była zleceniodawcą ataków hakerskich na Sony Pictures, i zaproponowała USA wspólne śledztwo w tej sprawie.

Prezydent Barack Obama skrytykował Sony Pictures za odwołanie pokazów. Zagroził też, że USA odpowiedzą „proporcjonalnie” na cyberatak i w sposób, jaki uznają za odpowiedni.

Media zachodnie podały, że w poniedziałek w Korei Północnej przez kilka godzin występowały poważne zakłócenia w dostępie do internetu, a zdaniem eksperta cytowanego przez BBC News dostęp do internetu został nawet odcięty całkowicie. Według analityków przyczyną przerw w dostępie do internetu mogły być problemy techniczne lub cyberatak.(PAP)

Na zdjęciu: Kino Plaza w Atlancie poinformowało na swoim koncie Twitter, że pokaże film „The Interview” w czwartek, 25 grudnia fot.Erik S. Lesser

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2103183236 views

REKLAMA

2103183469 views

REKLAMA

2104979861 views

REKLAMA

2103183612 views

REKLAMA

2103183712 views

REKLAMA

2103183821 views