REKLAMA

2115450091 views

REKLAMA

2115450089 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaFederalny Zarząd Lotnictwa zniósł zakaz lotów do Tel Awiwu

Federalny Zarząd Lotnictwa zniósł zakaz lotów do Tel Awiwu

-

Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) zniósł w środę nałożony dzień wcześniej na amerykańskie linie lotnicze zakaz obsługi połączeń z lotniskiem Ben Guriona w Tel Awiwie. Ostrzegł jednocześnie, że w związku z konfliktem w Strefie Gazy sytuacja jest “bardzo płynna”.

Samolot startuje z lotniska Ben Gurion w Tel Awiwie. W tle dym unoszący się nad strefą Gazy fot.Abir Sultan/EPA
Samolot startuje z lotniska Ben Gurion w Tel Awiwie. W tle dym unoszący się nad strefą Gazy fot.Abir Sultan/EPA

REKLAMA

“Przed podjęciem decyzji FAA współpracował z amerykańskimi władzami, żeby ocenić stan bezpieczeństwa w Izraelu i uważnie zapoznał się zarówno z nowymi informacjami, jak i krokami podejmowanymi przez izraelski rząd w celu ograniczenia potencjalnego zagrożenia dla lotnictwa cywilnego” – napisano w oświadczeniu FAA.

Amerykański Federalny Zarząd Lotnictwa będzie “bacznie przyglądał się bardzo płynnej sytuacji wokół lotniska Ben Guriona i podejmie dodatkowe działania, jeśli będą konieczne” – dodano w komunikacie.

FAA zabronił we wtorek samolotom amerykańskich linii lotniczych obsługi połączeń z Izraelem przez co najmniej 24 godziny, ponieważ w okolicach międzynarodowego lotniska Ben Guriona w Tel Awiwie spadła rakieta.

Zakaz lotów do i z Izraela wywołał krytykę zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w państwie żydowskim, którego władze utrzymywały, że nie ma groźby ostrzału rakietowego ze Strefy Gazy – zauważa BBC.

Departament Stanu USA wskazał w środę, że radykalna organizacja palestyńska Hamas, która kontroluje Strefę Gazy, posiada pociski rakietowe, które mogą uderzyć w lotnisko Ben Guriona, choć precyzja tych pocisków pozostaje ograniczona.

Ze względów bezpieczeństwa loty do i z Izraela odwołały w środę również francuskie linie Air France i niemiecka Lufthansa. W przypadku Lufthansy wstrzymanie lotów obowiązuje do czwartku wieczorem, a w przypadku Air France – do odwołania. Lufthansa poinformowała, że jej decyzja dotyczy także filii – Germanwings, Austrian Airlines, Swiss i Brussels Airlines. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2116675464 views

REKLAMA

REKLAMA

2116675662 views

REKLAMA

REKLAMA

2118472031 views

REKLAMA

2116675769 views

REKLAMA

2116675854 views

REKLAMA

2116675942 views