REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka FBI w ogniu krytyki po zamachach w Bostonie

FBI w ogniu krytyki po zamachach w Bostonie

-

fot. FBI/ Agencja rządowa ma 90 dni na złożenie apelacji do wyroku sędzi Illston
fot. FBI/ Agencja rządowa ma 90 dni na złożenie apelacji do wyroku sędzi Illston

Federalne Biuro Śledcze znalazło się w niedzielę w ogniu krytyki za brak nadzoru nad Tamerlanem po jego powrocie do Bostonu z Rosji w lipcu ub. r. “Jest wiele pytań wymagających odpowiedzi. Dlaczego nie został przesłuchany po przyjeździe? I co się stało w Czeczenii, co mogło wpłynąć na jego radykalizację” – powiedział demokratyczny senator Charles Schumer.

REKLAMA

Według innego senatora Lindsaya Grahama, FBI “pominęło” kwestie, które powinny zwrócić jego uwagę. “On (Tamerlan) odwiedzał strony internetowe, na których mówi się o zabijaniu Amerykanów, wyraźnie formułował radykalne idee, odwiedzał rejony opanowane przez radykalizm islamski” – wyliczał.

Władze rosyjskie oświadczyły w niedzielę, że nie znalazły żadnych związków między braćmi Carnajewami a rebeliantami kaukaskimi. AFP pisze, że dowództwo rebeliantów w Dagestanie opublikowało komunikat stwierdzający, że rebelianci “nie prowadzą działań militarnych przeciwko Stanom Zjednoczonym”.

Tymczasem młodszy z braci Carnajewów – 19-letni Dżochar w niedzielę wieczorem odzyskał przytomność i zaczął pisemnie odpowiadać na pytania – informują niektóre amerykańskie media. Carnajew, mimo rany gardła uniemożliwiającej mu mówienie, zaczął odpowiadać na pytania.

Śledczy usiłują dowiedzieć się czy on i jego starszy brat Tamerlan, który zginął w strzelaninie z policją, mieli wspólników oraz czy mieli jakieś inne bomby, których nie użyli.

Jednak według telewizji CNN, Carnajew został poddany intubacji i jest pod wpływem środków nasennych. Przebywa w tym samym szpitalu, w którym leczone są ofiary zamachów na mecie maratonu. CBS twierdzi, że Carnajew został dwukrotnie ranny i stracił dużo krwi. (PAP)

(3) Źródła policyjne cytowane przez amerykańskie media mówią o poważnej ranie gardła, jaką prawdpodobnie 19-latek zadał sobie sam, próbując się zabić tuż przed pojmaniem.

(2) Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty zostaną postawione Carnajewowi, ani kiedy może to nastąpić.

(1) Kara śmierci może mu grozić, jeśli zarzuty zostaną mu postawione na podstawie prawa federalnego; tego wymiaru kary nie przewiduje prawo stanu Massachusetts, w którym leży Boston.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Trudny wizjoner

Na śmierć i życie

Wykradziony mózg Einsteina

Zbrodnie Candymana

REKLAMA