REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka FAA zatwierdził modyfikację akumulatora Dreamlinera

FAA zatwierdził modyfikację akumulatora Dreamlinera

-

Amerykański nadzór lotniczy zatwierdził w piątek zmodyfikowany system akumulatora do samolotów Boeing 787 Dreamliner, co jest zasadniczym krokiem do wznowienia eksploatacji tych maszyn, uziemionych od trzech miesięcy z powodu usterek akumulatorów.

fot. Materiały prasowe LOT/ Boeing 787
fot. Materiały prasowe LOT/ Boeing 787

REKLAMA

Federalny Urząd Lotnictwa (FAA) oświadczył, że zatwierdza pakiet zmian i że w przyszłym tygodniu wyda instrukcje w sprawie dokonania zmian w samolocie oraz opublikuje w Federalnym Rejestrze ostateczną dyrektywę, która umożliwi powrót na niebo 787 ze zmodyfikowanym systemem akumulatorowym. Dotyczy to 50 maszyn należących do ośmiu przewoźników na całym świecie.

Wcześniej w piątek amerykańskie media zapowiadały, że już tego dnia państwowy nadzór lotniczy USA może wydać zgodę na wznowienie wkrótce eksploatacji tych samolotów pasażerskich.

W ramach poprawek konstrukcyjnych akumulatory zaopatrzono w dodatkowe osłony ognioodporne. Ponadto miejsca ich zamontowania wyposażono w system wentylacyjny, automatycznie usuwający na zewnątrz samolotu dym i toksyczne opary.

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia po incydentach z dwoma samolotami tego typu – w jednym przypadku był to pożar litowych akumulatorów jonowych, a w drugim ich dymienie. Nie latają również dwa Dreamlinery będące w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA