REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaEwakuacje na Florydzie przed nadejściem huraganu Ian (WIDEO)

Ewakuacje na Florydzie przed nadejściem huraganu Ian (WIDEO)

-

Na Florydzie rozpoczęły się w poniedziałek w niektórych regionach obowiązkowe ewakuacje mieszkańców przed nadejściem huraganu Ian, który niesie ze sobą wichury i może wywołać powodzie. Do pomocy zmobilizowano 5 tys. funkcjonariuszy Gwardii Narodowej.

Według Narodowego Centrum Huraganów (NHC) burza tropikalna Ian stała się w poniedziałek huraganem i ma szybko przybierać na sile, a towarzyszyć mu będzie wiatr wiejący z prędkością 85 mil na godz. (ponad 136 km/godz).

REKLAMA

„Floryda zaczęła zarządzać ewakuacje i przygotowała się na możliwe w tym tygodniu powodzie. W nocy z poniedziałku na wtorek (na archipelagu) Florida Keys oraz w południowej i środkowej Florydzie możliwe są tornada” – przewiduje NHC.

Obowiązkowa ewakuacja objęła już część powiatu Hillsborough, w tym miasto Tampa. Otwarto schrony. Nakaz dotyczy m.in. bazy sił powietrznych MacDill w Tampie, która stanowi siedzibę Centralnego Dowództwa USA.

„Niełatwo było podjąć decyzję, ale (huragan) stanowi poważne zagrożenie i musimy zrobić wszystko, aby chronić mieszkańców” – cytuje stacja NBC Bonnie Wise z władz hrabstwa.

We wtorek rano obowiązkowa ewakuacja zostanie rozszerzona na powiaty Hernando i Manatee. Zamknięte mają być szkoły w powiatach przylegających na wybrzeżu Atlantyku i Zatoki Meksykańskiej.

Gubernator Florydy Ron DeSantis przestrzegał mieszkańców przed zatorami drogowymi. „Kiedy miliony ludzi są w obszarze metropolitalnym, to bez względu na to, jak prowadzona jest ewakuacja, będą korki” – ocenił.

Do pomocy w przygotowaniach przed nadejściem huraganu i usuwaniu ewentualnych szkód we Florydzie zmobilizowano 5 tys. funkcjonariuszy Gwardii Narodowej Florydy i 2 tys. w sąsiednich stanach. (tos, PAP)

REKLAMA

2100038381 views

REKLAMA

REKLAMA

2100038614 views

REKLAMA

REKLAMA

2101835006 views

REKLAMA

2100038757 views

REKLAMA

2100038858 views

REKLAMA

2100038968 views