REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Eric Trump o życzeniach z Polski

Eric Trump o życzeniach z Polski

-

Właśnie obejrzałem niesamowity materiał na Fox News, w którym Polacy dziękują USA za zagwarantowanie wolności 28 lat temu, a także życzą nam Wesołych Świąt! Tak rzadko ktoś nam dziękuje lub docenia nas za cokolwiek. To było takie miłe!! – napisał na Twitterze syn prezydenta USA Eric Trump.

Eric Trump, syn Donalda Trumpa i wiceprezes The Trump Organization skomentował w tych słowach świąteczny klip Polskiej Fundacji Narodowej, w którym katolicki ksiądz Jacek Skrobisz, luterański ksiądz Wiesław Żydel, duchowny prawosławny Henryk Paprocki, mufti Janusz Aleksandrowicz i rabin Michael Schudrich – wszyscy z Polski – składają Amerykanom życzenia świąteczne od narodu polskiego wraz z “podziękowaniami za pomoc w odzyskaniu demokracji w Polsce 28 lat temu”. “My, naród polski, pragniemy złożyć życzenia świąteczne narodowi Stanów Zjednoczonych” – mówią duchowni w materiale filmowym.

REKLAMA

Pod wpisem Trumpa odbyła się dyskusja, w której padło wiele głosów sprzyjających Polsce. Emerytowany oficer Armii USA Dr. Rich Swier napisał “Niech Bóg błogosławi polski naród!”. Za promocję polsko-amerykańskiej przyjaźni dziękował synowi prezydenta ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek. Z kolei Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora Mariusza Kamińskiego dziękował Trumpowi za wywołanie ciekawej debaty o Polsce.

Życzenia świąteczne polskich duchownych swoim autentyzmem trafiają do Amerykanów. Większość amerykańskich rozmówców PAP, którzy obejrzeli klip z życzeniami Happy Holiday (Szczęśliwych Świąt) pochwaliła pomysł Polskiej Fundacji Narodowej.

Życzenia “Happy Holiday” Polskiej Fundacji Narodowej zostały nadane po raz pierwszy w poniedziałek w programie “Fox and Fields” na antenie “Fox News”, który jest ulubionym programem prezydenta Donalda Trumpa.

“To wideo jest przykładem działania ponad podziałami religijnymi i etnicznymi, dlatego słowa w nim zawarte traktuję jako szczere wielogłosowe życzenia pokoju i zrozumienia. Biorąc pod uwagę globalny kontekst, w którym żyjemy, jest to naprawdę niesłychanie ważny krok” – powiedział PAP dr Andrew R. Mossin – poeta i wykładowca Uniwersytetu Temple w Filadelfii.

Rozmówcom PAP, którzy obejrzeli życzenia “Happy Holiday” duchownych najważniejszych pięciu wyznań w Polsce nie przeszkadza sprawiająca wrażenie “domowej roboty” forma artystyczna życzeń – wręcz przeciwnie.

“W okresie świątecznym jesteśmy przeładowni technicznie doskonałymi, czytanymi przez profesjonalnych aktorów życzeniami od sklepów, producentów elektronicznego +badziewia+ itd., które są +gumą do żucia+ dla oczu. Życzenia z Polski (…) są naprawdę autentyczne i słodkie, bo duchowni dziękują w imieniu narodu polskiego, a nie namawiają, aby cokolwiek kupić” – powiedziała Deborah Lopez, nauczycielka w szkole dla dzieci niepełnosprawnych w Waszyngtonie.

Podobnego zdania jest Sandra Huegen, ekspert ubezpieczeniowy w Miami na Florydzie. Jedynym zastrzeżeniem Sandry Huegen wobec noworocznych życzeń PFN jest to, że są “za krótkie i dlatego nie wiadomo np., co zrobiły Stany Zjednoczone 28 lat temu, aby Polacy byli wdzięczni Amerykanom”.

Materiał będzie nadawany w porannej porze, o największej oglądalności, przez telewizję Fox News w programie “Fox and Friends” i specjalizującą się w doniesieniach gospodarczych telewizję CNBC w programie “Squawk Box” (Megafon) do Sylwestra bieżącego roku.

Z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski (PAP)

3 KOMENTARZE

  1. 90 % dz to przedruki z Fox News ktory nie jest kanalem informacyjnym tylko rozrywkowym Tak sie wyrazili adwokacji tej stacji gdy byla ona oskarzona w sadzie o falszowanie faktow Nie wiem po co to pisze i tak redaktorzy dz nie publikuja komentarzy niekorzystnych dla jednej slusznej lini polityczne i sa tak obiektywni jak Trybuna Ludu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks