REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaEksperci: W USA i Włoszech nowa fala zakażeń na skutek poluzowania lockdownu

Eksperci: W USA i Włoszech nowa fala zakażeń na skutek poluzowania lockdownu

-

Zbyt duże poluzowanie dystansu społecznego i większa mobilność ludności w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech może szybko doprowadzić do ponownego wzrostu zakażeń i zgonów z powodu Covid-19 – ostrzegają specjaliści brytyjscy i amerykańscy.

Eksperci Imperial College Londyn, cytowani przez BBC ostrzegają, że we Włoszech większa mobilność ludności na skutek poluzowania lockdownu może wywołać nową falę zakażeń oraz zgonów z powodu Covid-19 – większą nawet, niż dotychczas.

REKLAMA

Brytyjscy naukowcy przedstawiają dwa scenariusze, zakładające zwiększenie mobilność ludności o 20 proc. lub 40 proc. Twierdzą oni, że wystarczy nawet 20-procentowy wzrost mobilności ludności, by druga fala zachorowań i zgonów była większa od pierwszej.

Eksperci Imperial College Londyn przyznają, że to pesymistyczny dla Włoch scenariusz, wiele bowiem zależy od zachowania ludności i działań podjętych działań administracyjnych.

W USA liczba zgonów z powodu Covid-19 na początku sierpnia 2020 r. może się zwiększyć do 135 tys. z obecnych ponad 69 tys. Takie są prognozy specjalistów Washington University (Institute for Health Metrix and Ewaluation). Twierdzą oni, że jest to najbardziej realistyczny scenariusz. W ich ocenie liczba zgonów może się zwiększyć w przedziale od 95 tys. do nawet 243 tys.

W tej prognozie zakłada się większą mobilność ludności i poluzowanie lockdownu w 31 stanach od 11 maja. „Spodziewamy się, że epidemia w wielu stanach będzie się rozszerzać w okresie lata” – podkreśla cytowany przez Reutersa dr Christopher Murray. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Czy nie można sprawdzić, którą partię sponsorują naukowcy z Washington University? Powszechnie wiadomo, że profesorowie wyższych uczelni w 90% dotują finansowo partię „demokratyczną”. Najprościej jest zamknąć cały kraj na następne pół roku, zniszczyć gospodarkę i organizować korespondencyjne wybory w listopadzie. To są marzenia „demokratów”. Mają im ułatwić przejęcie absolutnej władzy. Zapewne Pelosi, Schumer, Biden, Clintonowie i Obamowie będą osobiście gotować zupy dla milionów głodnych Amerykanów i dumnie się przy tym fotografować. Niszczenie gospodarki i robienie z obywateli niewolnków to jest to co najlepiej im wychodzi. Zapomniałem o jednym. Potrafią też bezwzględnie walczyć z dziećmi nienarodzonymi.

REKLAMA

2109311416 views

REKLAMA

2109311648 views

REKLAMA

REKLAMA

2111108039 views

REKLAMA

2109311789 views

REKLAMA

2109311888 views

REKLAMA

2109311996 views