REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Ebola w USA. Pacjent z Teksasu zdiagnozowany z wirusem. NOWE INFORMACJE

Ebola w USA. Pacjent z Teksasu zdiagnozowany z wirusem. NOWE INFORMACJE

-

Amerykańskie Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) poinformowało o pierwszym zdiagnozowanym w USA przypadku eboli.

Nie podano nazwiska pacjenta przebywającego w Health Presbyterian Hospital w Dallas w Teksasie. Wiadomo jedynie, że zarażony to osoba dorosła. Niedawno wrócił z Liberii, gdzie panuje epidemia eboli.

REKLAMA

O sprawie został już poinformowany prezydent USA Baracka Obama, który wzywał niedawno na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, aby więcej państw podjęło konkretne zobowiązania, jeśli chodzi o walkę z epidemią eboli w Afryce Zachodniej.

Pacjent, którego tożsamości nie ujawniono, przebywa obecnie w izolatce – poinformowała stanowa służba zdrowia.

U pacjenta zdiagnozowano symptomy chorobowe kilka dni po powrocie z Liberii. Jak poinformował szef amerykańskiego CDC, Dr. Thomas Frieden, pacjent przybył do Stanów Zjednoczonych 20 września, a do lekarza zgłosił się po sześciu dniach.

Szef CDC dodał, że przedstawiciele służby zdrowia będą szukali osób, które miały kontakt z zarażonym pacjentem. Wyraził przy tym przekonanie, że lokalna i federalna służba zdrowia powstrzyma potencjalne rozprzestrzenianie się śmiercionośnego wirusa w USA.

Przedstawiciele służby zdrowia w Teksasie podkreślili, że na razie jest tylko jeden przypadek zarażenia ebolą w USA; nie ma podejrzeń, aby ktoś inny był zarażony.

Na ebolę, którą zaraziło się od początku wybuchu epidemii 6 263 osoby, zmarło – według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z 21 września – 2 917 osób w pięciu krajach Afryki Zachodniej – Gwinei, Liberii, Sierra Leone, Nigerii i Senegalu.

Obecna epidemia eboli, najgorsza od odkrycia tego śmiercionośnego wirusa w latach 70., wybuchła w marcu br. (PAP)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks