REKLAMA

2130506521 views

REKLAMA

2130506520 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDziennikarka "New York Post" odeszła z pracy po napisaniu fałszywego artykułu o...

Dziennikarka “New York Post” odeszła z pracy po napisaniu fałszywego artykułu o Kamali Harris

-

Dziennikarka tabloidu “New York Post” Laura Italiano ogłosiła we wtorek, że odchodzi z pracy po tym jak wymuszono na niej publikację fałszywego artykułu nt. wiceprezydent Kamali Harris. Artykuł mówił, że imigranckie dzieci dostają od władz książki autorstwa Harris.

“Dziś wręczyłam wypowiedzenie moim przełożonym w ‘New York Post’. Artykuł o Kamali Harris – nieprawdziwy artykuł, który kazano mi napisać i przeciw czemu nie stawiłam wystarczająco silnego oporu – był moją granicą wytrzymałości” – napisała dziennikarka na Twitterze.

REKLAMA

W artykule Italiano napisała, że w ramach “zestawu powitalnego” dla imigranckich dzieci w Los Angeles rozdawane były książki dla dzieci autorstwa Kamali Harris “Superheroes are everywhere” (“Superbohaterzy są wszędzie”). Jak się jednak okazało, cały tekst był oparty o jedno zdjęcie z tymczasowego ośrodka dla dzieci-imigrantów otwartego w hali sportowo-konferencyjnej w Long Beach pod Los Angeles. W rzeczywistości książka Harris była jedną z setek książek podarowanych dzieciom przez mieszkańców w ramach zbiórki organizowanej przez lokalne władze.

Kiedy sprawa wyszła na jaw, nowojorski tabloid najpierw usunął artykuł, ale później przywrócił go z adnotacją wyjaśniającą że tylko jedna kopia książki wiceprezydent została podarowana dziecku.

Wcześniej tego samego dnia, John Roberts, dziennikarz stacji Fox News – stacji podobnie jak “NYP” należącej do imperium medialnego Ruperta Murdocha – przeprosił na wizji za materiał sugerujący, że prezydent Joe Biden w ramach walki ze zmianą klimatu chce zmusić Amerykanów do ograniczenia jedzenia czerwonego mięsa. Mimo że materiał dotyczył jedynie naukowego badania z 2020 r. pokazującego pozytywne skutki ograniczenia mięsa dla klimatu, pasek, który ukazał się na wizji mówił o “wymaganiach planu Bidena”. Narracja o tym, że rząd chce zakazać spożywania mięsa została później podchwycona przez wielu komentatorów stacji oraz polityków. (PAP)

REKLAMA

2126325670 views

REKLAMA

REKLAMA

2126325687 views

REKLAMA

REKLAMA

2128122007 views

REKLAMA

2126325697 views

REKLAMA

2126325701 views

REKLAMA

2126325705 views