REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDymisja sekretarz ds. bezpieczeństwa krajowego Kirstjen Nielsen

Dymisja sekretarz ds. bezpieczeństwa krajowego Kirstjen Nielsen

-

Prezydent Donald Trump poinformował w niedzielę, że sekretarz ds. bezpieczeństwa krajowego Kirstjen Nielsen odchodzi ze swojego stanowiska. Trump dodał, że tymczasowym szefem tego resortu zostanie Kevin McAleenan, obecny komisarz Służby Celnej i Ochrony Granic.

“Sekretarz ds. bezpieczeństwa krajowego Kirstjen Nielsen odchodzi ze stanowiska i chciałem jej podziękować za jej pracę” – napisał Trump na Twitterze.

REKLAMA

46-letnia Nielsen była szefową tego resortu od grudnia 2017 r. Na tym stanowisku firmowała kontrowersyjną i niepopularną politykę Trumpa w dziedzinie imigracji, zwłaszcza decyzji budowy muru na granicy USA z Meksykiem, proklamowania w rejonie południowej granicy stanu zagrożenia bezpieczeństwa narodowego oraz praktyki rozdzielania dzieci migrantów od ich rodziców.

Mimo to – jak zauważają obserwatorzy – jej współpraca z Trumpem od pewnego czasu nie układała się dobrze chociaż publicznie zawsze była wobec niego w pełni lojalna i broniła jego polityki.

Nielsen deklarowała, w tym podczas przesłuchań w Kongresie, że “będzie bez wytchnienia” pracować aby “naprawić nieskuteczny system imigracyjny” a jeszcze w ub. sobotę chwaliła funkcjonariuszy Straży Granicznej za ich “pełną poświęcenia” pracę.

Jak zauważa Reuter, prezydent – zdeterminowany ograniczyć nielegalną imigrację – nie był jednak ostatnio zadowolony z jej pracy, a zwłaszcza z sytuacji na południowej granicy, gdzie rośnie liczba nielegalnych imigrantów. Niedawno zagroził nawet zamknięciem wszystkich przejść granicznych z Meksykiem.

Ogłoszenie dymisji Nielsen nastąpiło nazajutrz po wizytacji Trumpa na tej granicy.

Deklaracja Trumpa o zagrożeniu bezpieczeństwa narodowego na granicy z Meksykiem, ogłoszona bez zgody Kongresu, jest kontestowana przez Demokratów. Uważają oni, że jest ona sprzeczną z konstytucją. Wskazują też, że Trump chce w ten sposób obejść Kongres i zabezpieczyć środki finansowe na budowę muru. (PAP)

fot.JIM LO SCALZO/EPA-EFE/REX/Shutterstock

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2128631885 views

REKLAMA

REKLAMA

2128631901 views

REKLAMA

REKLAMA

2130428221 views

REKLAMA

2128631911 views

REKLAMA

2128631915 views

REKLAMA

2128631919 views